צפו: "גדוד הנשים" בעזה נערך לקרב

ירי על מטרות ב-M-16 ובקלצ'ניקוב, ריצות ומשמעת ברזל - אלו הם חלק מהאימונים שעובר "גדוד הנשים" החדש בזרוע הצבאית של "ועדות ההתנגדות העממית" ברצועת עזה. "אני רוצה לעשות הכל למען ילדיי", אומרת אחת הפעילות, המתכוננות לעימות הבא עם ישראל. "אני רוצה שהוא יוכל לחיות חיים שמחים, זו זכותו של כל ילד בעולם"

רעולות פנים, חמושות בקלצ'ניקובים וברובי M-16, הן מתאמנות בין הדיונות של עזה - אלו הן נשות "גדוד הנשים" של "גדודי צלאח א-דין", הזרוע הצבאית של "ועדות ההתנגדות העממית", שנערכות לעימות הבא עם ישראל.

כתבת רשת CNN, פאולה הנקוק, יצאה לאחד האימונים. "אנחנו מתאמנות לצד הגברים, ומוכנות לצאת לקרב", הן מצהירות וקוראות לעוד נשים פלסטיניות להצטרף למה שהן מכנות "התנגדות נגד ישראל".

אחרי האימונים, הן מארחות את צוות הערוץ באחד הבתים, בו נמצאים אמצעי לחימה רבים: משגרי רקטות, רימונים ומוקשים. "אני מאומנת ומוכנה להתאבד על חיילים ישראלים", אומרת אחת הנשים. "הנביא הורה להלחם ולהיאבק".

בכל זאת, אמא

בעבר הן סייעו בעורף - בטיפול הפצועים וסיוע ללוחמים בשטח. כעת, הן מתכוונות ליטול חלק פעיל בלוחמה. ובכל זאת, עדיין מטרידים אותן עניינים המעסיקים אמהות מן המניין. "אני רוצה לעשות הכל למען ילדיי", אחת מהן אומרת. "ראשית שיוכלו לחיות חיים שמחים. זו זכותו של כל ילד בעולם".

"ילדיי מרטיבים בלילה את המיטה, משום שהם פוחדים מההתקפות האוויריות", אומרת אישה אחרת. "יש עוד עשרות נשים לוחמות ברצועת עזה - והמספר הולך ועולה", היא מבטיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק