מופז: "ישראל דוחפת את טורקיה לזרועות אירן"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קובע כי מדיניות הממשלה היא זו שגורמת להידוק היחסים בין טורקיה לבין אירן. ח"כ שאול מופז נאם היום בכנס בנושא יחסי ישראל-אירן, וטען שתקיפה באירן צריכה להיות האופציה האחרונה על השולחן: "מי שלא מחזיק בפתרונות ליום שאחרי תקיפה באירן - שיימנע מהמהלך". צפו בדבריו

פעילות חיזבאללה בצל אירן מהווה את האיום הקרוב ביותר מבחינת מדינת ישראל - כך אומר הבוקר יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת והרמטכ"ל לשעבר שאול מופז, בכנס בנושא יחסי ישראל-אירן שנערך באוניברסיטת תל-אביב. את הכנס אנו מעבירים בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט לאורך כל היום.

"חיזבאללה מתכונן לסיבוב הבא. אין שאלה בנושא. הוא מכין עצמו, השאלה היא מתי זה יקרה, כך גם לגבי סוריה", לדברי מופז. מלבד האיום מצד חיזבאללה, יו"ר ועדת החוץ והביטחון מצביע על האיום מצד החמאס שממומן בעקביות על ידי אירן. "אירן הפכה למנוע הדוחף של ארגון חמאס", הוסיף.

מופז, ששימש בעבר כרמטכ"ל וכשר הביטחון, עוקב בדריכות אחר הפעילות האירנית לקראת הפיכתה למעצמה גרעינית. "תכנית הגרעין האירנית מתקדמת למרות הקשיים השונים", אמר היום, אך הדגיש כי פעולה צבאית לסיכול תכנית הגרעין האירנית צריכה להיות האחרונה. "מי שלא מחזיק בפתרונות ליום שאחרי תקיפה באירן - שיימנע מהמהלך", הסביר.

"ישראל תנצח במאבקה מול אירן, השאלה היא באיזה מחיר"

"ישראל מתייחסת לאיומי אחמדינג'אד ברצינות מוחלטת, ורואה כיצד אירן מגדילה את אחיזתה במדינות הסובבות את ישראל", אמר מופז. עם זאת, הוא צופה ש"ישראל תנצח במאבקה מול אירן, השאלה היא באיזה מחיר".

לצד הטענות על התנהלותה של אירן, מופז השמיע גם האשמות למדיניות הממשלה שגורמת לשינוי המאזן האסטרטגי באזור, ובעיקר באשר ליחסים המידרדרים עם טורקיה. לדבריו של מופז: "ישראל דוחפת את טורקיה לזרועתיה של אירן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק