ארה"ב: אירן לא הפילה מטוסי ריגול

דובר הפנטגון פרסם הודעה, לפיה אין כל הוכחה לטענותיה של אירן אמש - לפיה הפילה שני מטוסי ריגול במפרץ הפרסי. גם אתרי אינטרנט ברשת טוענים: הדיווחים בטהרן - פיקטיביים

רק תעמולה? בארצות הברית אומרים הערב כי לא נמצאה כל הוכחה לטענותיה של אירן אמש, כי הפילה שני מטוסי ריגול במפרץ הפרסי. "אין כל דיווחים עדכניים שיכולים לאמת את ההצהרות האירניות, לפיהן כלי טייס בלתי מזוהים הופלו על ידי 'משמרות המהפכה'", אמר דובר הפנטגון דייב לאפאן.

אתמול דווח בטהרן כי שני מטוסי הריגול הופלו בשמי המפרץ הפרסי - אך לא נמסרו פרטים מעבר לכך. אמיר עלי חג'יזדה, קצין בכיר ב"משמרות המהפכה" אמר לסוכנויות הידיעות הזרות: "מטוסים רבים של אויבנו הופלו על ידי כוחותינו. הפלנו שני מטוסי אויב מעל המפרץ הפרסי. זו הפעם הראשונה שאנו מדווחים על כך".

דיווחים ברשת: הדיווחים באירן פיקטיביים

מאז ההצהרה האירנית, עלו מספר דיווחים בכלי תקשורת שונים ברחבי העולם לפיהם מדובר בהצהרה פיקטיבית. דיווחים אחרים טענו כי לפני מספר חודשים פורסמה באירן הצהרה כמעט זהה, שטענה כי מטוסי אויב שניסו לחדור למרחב האווירי באירן הופלו.

בתוך כל, אתמו הודיע מפקד חיל האוויר האירני על פיתוחה של מערכת נ"ט חדשה, המסוגלת להתמודד לדבריו עם איומים חדשים מהאוויר. "אנו מסוגלים להתעמת עם האיומים של מדינות אחרות", הצהיר מפקד חיל האוויר האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק