סגירת חשבונות: גרסת המתנחלים

כך סוגרים חשבון מתנחלים מיצהר שזעמו על פלסטיני: עשרות רעולי פנים ירדו לכפר בורין ויידו אבנים בבית. עוד עימות בשטחים שהפעם גם צולם, על ידי הפלסטינים המותקפים מתוך הבית הנצור. ביצהר טוענים: מדובר בסרטונים מזויפים החביבים על ארגון בצלם

במשך חודשיים שרר שקט באזור שבין ההתנחלות יצהר ליישוב בורין. אבל השטח הזה, הנחשב לנפיץ במיוחד, התעורר אתמול. בסביבות השעה 13:30, חבורה של צעירים יהודים, מרביתם רעולי פנים, ירדה מכיוון ההתנחלות יצהר לעבר הכפר.

ארבעה נערים מהכפר ניגשו למתנחלים, בניסיון להגן על הבית, אך במהרה נאלצו להימלט מהמקום, בשל אבנים שהושלכו עליהם. מיד לאחר מכן, עשרות מתנחלים התקרבו לעבר הבית והחלו ליידות לעברו אבנים ואפילו שברו חלון. הנשים, אשר היו נצורות בתוך הבית, זעקו באימה במהלך ההתקפה.

האזור הזה מוכר לכוחות הביטחון כאזור של "תג מחיר", אותן פעולות של מתנחלים נגד תושבי כפרים פלסטינים ורכושם, כאמצעי הרתעה. הפלסטינים הנצורים בבית טוענים כי חלפה שעה עד שהגיעו לאזור חיילים והרגיעו את הרוחות. תושבי יצהר טוענים שכל האירוע החל משום שראו חבורה של פלסטינים שהתקרבו באופן מחשיד להתנחלות.

יצהר: זו פרובקציה קבועה

ביצהר אומרים בתגובה: מהבית המדובר יוצאת פרובוקציה קבועה של חמישה רועים חמושים באלות, המלווים עדר של כעשרים ראשי צאן בלבד. הרועים מתקרבים בקביעות לשטחי היישוב יצהר, דבר האסור על פי הוראות צה"ל.

אמש סמוך לשעה 16:00 אחר הצהריים, התפתח במקום עימות בין אותם רועים הערבים לקבוצת מתיישבים שניסו להרחיקם מאזור היישוב.

בתמונות שברשותנו ניתן לראות כי הצלמים הערבים, המצוידים במצלמות מטעם ארגוני השמאל הקיצוני, כבצלם ויש דין - משליכים אבנים לעבר המתיישבים, ולאחר מכן שולפים את המצלמות ומנסים להציג מצגי שקר חד סטריים נגד מתיישבי יצהר. סרטונים מזויפים אלו חביבים על ארגון בצלם - ראינו זאת בסרטון הערוך כנגד המג"ד בנעלין, כמו גם באירועים נוספים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק