ר' המוסד לשעבר: "חיסול מבחוח בדובאי היה תקלה"

רגע לפני סיום תפקידו, נפרד הבוקר ראש המוסד היוצא מאיר דגן מנתניהו והשרים. מי שכיהן בעבר בתפקיד ראש הארגון, שבתאי שביט, אומר בראיון לתכניתנו "שש" כי "דגן הצדיק כל חודש משמונה השנים בהן כיהן", אולם מותח ביקורת על חיסול בכיר החמאס בדובאי ומגדיר אותו "תקלה"

לראשונה מאז חיסול בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח לפני שנה בדיוק בדובאי, מודה ראש המוסד לשעבר שבתאי שביט – כי החיסול היה תקלה.

"המוסד הוא לא חברת ביטוח", אמר שביט בראיון לתכניתנו "שש", והוסיף: "אני לא מכיר בענייני מודיעין וביון פוליסת ביטוח שנותנת ביטחון של במאה אחוז בפני תקלות. תקלות יהיו, יש ומן הסתם גם תהיינה". שביט נשאל אם חיסול מבחוח היה תקלה, והשיב: "אפשר להגדיר זאת כתקלה".

בהמשך הראיון נשאל שביט על סיום תפקידו של ראש המוסד היוצא, מאיר דגן, לאחר 8 שנים וחצי בראשות הארגון. "מה שקובע לגבי מאיר זה מבחן התוצאה", אמר שביט. "הוא הצדיק כל חודש משמונה השנים בהן כיהן".

ראש המוסד לשעבר התייחס גם למחליפו של דגן בראשות המוסד, תמיר פרדו. "יש שוני בין מועמדים מחוץ למוסד ומועמדים מתוך המוסד, בעיקר בבעקומת הלמידה. מי שבא מבחוץ נזקק לעקומת למידה הרבה יותר ארוכה מאשר מי שבא מבפנים".

דגן: "עשיתי את המיטב"

הבוקר נפרד רשמית ראש המוסד היוצא מאיר דגן מראש הממשלה ומהשרים כשהצטרף לישיבת הממשלה השבועית. "עשיתי את המיטב שיכולתי", אמר דגן בסיומן של שמונה שנים בתפקיד.

"מינויו של תמיר פרדו ראוי. עומדים בפניו אתגרים לעתיד ואני מאחל לו הצלחה", הוסיף דגן. "אני מסיים 43 שנים של שירות ציבורי, בחלקן נפלה בחלקי הזכות לעמוד בראשות המוסד. הארגון מורכב מקבוצה מיוחדת של גברים ונשים, הפועלים יום ולילה".

"הם פועלים ללא סיוע מהאוויר, ללא תחמושת וללא האפשרות שיחולצו", הוסיף דגן. "מגנם היחיד הוא האינטליגנציה והאומץ שלהם. הם אפילו לא יכולים לספר להוריהם על פעילותם, הבדידות היא החברה היחידה של עובדי המוסד".

ראש המוסד היוצא הודה גם לראש הממשלה בנימין נתניהו על תמיכתו. "אני מאחל לך להוביל את ישראל לשלום ולביטחון", אמר דגן. נתניהו מצדו הודה לדגן על תרומתו לביטחון המדינה. "אני מודה לך בשם הממשלה, אזרחי ישראל והעם היהודי על כל הדברים הנהדרים שעשית למען ביטחונה של ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק