אירן: הפלנו שני מטוסי ריגול

בכיר במשמרות המהפיכה מסר כי אירן הפילה מטוסי ריגול בשטחה: "הפלנו מטוסים רבים של אויבנו, שניים מהם מעל המפרץ הפרסי, אבל זו הפעם הראשונה שאנו מדווחים על כך". לא ברור מתי הופלו המטוסים. מסמכי "ויקיליקס": כך ישראל נערכת לאיום הטילים האירני"

באירן מדווחים היום כי שני מטוסי ריגול שחגו בשמי המפרץ הפרסי הופלו על ידי כוחות משמרות המהפכה.

אמיר עלי חג'יזדה, קצין בכיר ב"משמרות המהפכה" אמר לסוכנויות הידיעות הזרות: "מטוסים רבים של אויבנו הופלו על ידי כוחותינו. הפלנו שני מטוסי אויב מעל המפרץ הפרסי. זו הפעם הראשונה שאנו מדווחים על כך". עם זאת, הקצין הבכיר לא תיאר כיצד בדיוק הופלו המטוסים ומתי.

במקביל, הודיע היום מפקד חיל האוויר האירני על פיתוחה של מערכת נ"ט חדשה, המסוגלת להתמודד לדבריו עם איומים חדשים מהאוויר. "אנו מסוגלים להתעמת עם האיומים של מדינות אחרות", הצהיר מפקד חיל האוויר האירני.

ויקיליקס: לישראל יקח 10 דקות להתגונן מפני מתקפת טילים

מוקדם יותר היום נחשפו מסמכים של אתר "ויקיליקס", המגלים כי אירן מחזיקה ב-300 טילי שיהאב המסוגלים להגיע לישראל, ולשאת נשק גרעיני. "האיום האירני על ישראל רציני עכשיו יותר מתמיד", צוטט הרמטכ"ל גבי אשכנזי במסמכי הוויקיליקס - מסמכים שנשלחו מהשגרירות האמריקנית בתל אביב לוושינגטון.

המסמכים החדשים נחשפים בעיתון "אפטנפוסטן" הנורווגי. על פי המידע הנחשף בהם, לתושבי ישראל יהיו בין 10 ל-12 דקות להתגונן ממתקפת טילים על שטחה. "האיומים מאירן, חיזבאללה וחמאס הם האיומים המיידיים יותר", צוטט אשכנזי במסמכים, משיחה שערך הרמטכ"ל עם בכירים בוועדה של הקונגרס האמריקני בראשות חבר הקונגרס אייק סקלטון.

"חיזבאללה מחזיק ב-40 אלף טילים"

לדבריו של אשכנזי, כפי שהם מופיעים במסמכים, המלחמה הבאה במזרח התיכון תיערך באותם האזורים שידעו כבר מלחמות באזור - לרבות לבנון ורצועת עזה. "אני מכין את הצבא הישראלי למלחמה רצינית מפני שקל יותר להיערך לקרב בסדר גודל שכזה ולצאת בסופו של דבר רק למבצע - מאשר לעשות את ההיפך", אמר אשכנזי.

במסמכים עולה ההערכה כי חיזבאללה מחזיק ב-40 אלף טילים, קובם יכולים לכסות את כל שטחה של ישראל. "כדי למנוע את האיום, אנו שולחים מטוסים ללא טייס ללבנון, כדי לזהות מטרות פוטנציאליות", אמר אשכנזי. "המטוסים הישראליים הם הצלחה ישראלית".

הרמטכ"ל מצוטט עוד במסמכים, כמי שאומר שבמהלך מבצע "עופרת יצוקה" נמנע צה"ל מפגיעה באזרחים, ו"זו הסבה שהמבצע נמשך שלושה שבועות, ולא שלושה ימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק