שטיח הכניסה בתערוכת חמאס: דגל ישראל

בכירי חמאס הגיעו בסוף השבוע לבקר בתערוכה לציון יום השנה השני למבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. ה"שטיח" שהוצב בכניסה לתערוכה - היה דגל ישראל. צפו בבכירי הארגון בתערוכה

"השטיח האדום" - נוסח עזה: בתערוכה מיוחדת שנפתחה בסוף השבוע במסגרת אירועי יום השנה השני למבצע "עופרת יצוקה" ברצועה, בלטה במיוחד "קבלת הפנים" שהמתינה למגיעים לתערוכה. דגל ישראל ארוך נפרס לרגלי המבקרים, שדרכו עליו בכניסתם לתערוכה.

את התערוכה המיוחדת, אותה פתח בכיר חמאס ברצועת עזה מחמוד א-זהאר, ארגנה הזרוע הצבאית של הארגון, "גדודי עז א-דין אל-קסאם". בתערוכה הוצגו, בין השאר, אמצעי לחימה אותם תיארו בחמאס כ"שלל של חיילי צה"ל ממבצע 'עופרת יצוקה'", וכן תמונות של פעילי הארגון שנהרגו במבצע.

"לאור האיומים האחרונים, אני מזהיר את ישראל לבצע פשעים נוספים ברצועת עזה", אמר א-זהאר בטקס חנוכת התערוכה. "הכיבוש ישלם מחיר יקר אם יבצע פשעים נוספים".

תערוכה נוספת: 1,000 תמונות ההרוגים במבצע

בשבוע שעבר נחנכה ברפיח תערוכה מיוחדת נוספת, לציון יום השנה השני למבצע "עופרת יצוקה" בעזה. בכירי הארגון ברצועה הגיעו לחנוכת התערוכה, שנמשכה שלושה ימים והוצגו בה, בין היתר, 1,000 תמונות של מה שמכנים בארגון "פשעי הכיבוש ברציחתם של ילדים, אזרחים ובשימושו בנשק שחל על השימוש בו איסור בינלאומי".

בתערוכה הוצגה גם רקטה שהייתה מיועדת לשיגור לעבר ישראל במהלך המבצע, ומקלע מסוג מאג שנטען כי "נחטף" מחיילי צה"ל במעבר רפיח בשנת 2004. עוד בין המוצגים: מדי צה"ל, קסדות, מחסניות, טילי "לאו" ואפילו אמצעים לראיית לילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק