הותר לפרסום: חמאס תכנן לירות טיל לאיצטדיון טדי

שני תושבי מזרח ירושלים נעצרו במהלך חודש נובמבר, בחשד לפעילות טרור. השניים תכננו, על פי החשד, לשגר טיל לעבר משחק כדורגל של קבוצת בית"ר ירושלים באיצטדיון "טדי" בעיר. כתב אישום הוגש נגד השניים היום

צילום האיצטדיון: מר רומן קרימן jerusalemshots.com

השב"כ ומשטרת ירושלים עצרו במהלך נובמבר מספר פעילי חמאס ממזרח ירושלים. מחקירתם התברר כי בין היתר, תכננו הפעילים לשגר טיל לעבר איצטדיון הכדורגל "טדי" בעיר, במהלך משחק של בית"ר ירושלים.

העצורים המרכזיים בפרשה הם מוסא חמאדה, תושב הכפר צור באהר במזרח ירושלים וחברו באסם עומרי, אזרח ישראלי המתגורר בבית צפפא. השניים פעלו במשותף, מזה מספר שנים, במסגרת תנועת החמאס ותנועת "האחים המוסלמים" בירושלים.

מחקירתם בשב"כ עולה, כי לאחר מבצע "עופרת יצוקה" החלו השניים בתכנון פעילות טרור בירושלים וכחלק מכוונותיהם לביצוע פיגוע, הם בחנו את האפשרות לירי טיל לעבר איצטדיון טדי במהלך קיום משחק במקום. במסגרת זו, השניים הגיעו לגבעה הצופה על האצטדיון על מנת לבחון את המקום המתאים ביותר לביצוע הפיגוע, וכן אספו מודיעין על האזור. אולם, התכנון לא הבשיל לידי מעשה.

רכשו מספר אקדחים

עוד עלה בחקירות, כי השניים רכשו מספר אקדחים ואף החלו בניסיונות לרכישת רובה ומטענים. ברכישת האקדחים ובהסתרתם היו מעורבים תושבים ירושלמיים נוספים. כלל המעורבים בסחר באקדחים נעצרו, נחקרו והודו במעורבותם.

כנגד מוסא חמאדה ובאסם אל עומרי הוגשו היום כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים. כתבי האישום מייחסים לשניים עבירות של חברות ותמיכה בארגון טרוריסטי, עבירות בנשק וקשירת קשר לביצוע פשע.