הפלסטינים: ההרוג לא היה חמוש

תקרית הבוקר במחסום "בקעות" מזרחית לשכם: עדי ראייה פלסטינים במחסום טוענים כי הצעיר הפלסטיני שנורה ונהרג לאחר שנטען כי ניסה לדקור חיילי צה"ל - כלל לא היה חמוש, וסחב בכלל בקבוקי משקה. "הוא חלף במחסום, חיילת צעקה - וירי נפתח לעברו", דווח בסוכנות ידיעות פלסטינית. בצה"ל בודקים את האירוע

בצה"ל בודקים את תקרית הירי שהתרחשה הבוקר במחסום בקעות, מזרחית לשכם, ואשר הסתיימה במותו של צעיר פלסטיני. שעות בלבד לאחר שנטען כי הפלסטיני ההרוג היה חמוש, נטען כעת כי הוא כלל לא החזיק בנשק. עדי ראייה פלסטינים במחסום מדגישים כי הוא כלל לא ניסה לדקור.

"הצעיר סחב משקאות קלים, חצה את המחסום וכלל לא היה חמוש", אמרו הבוקר גורמים פלסטינים לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". "הוא חלף על פני חיילת, היא החלה לצעוק לעברו והחיילים מיד ירו לעברו". בצה"ל בודקים את נסיבות האירוע, ומדגישים היום כי הפלסטיני נכנס לאזור אליו אסור היה לו להיכנס. בינתיים, רועננו נהלי הפתיחה באש.

בסוף השבוע: מפגינה בבלעין מתה משאיפת גז מדמיע

בסוף השבוע מתה בבית החולים ברמאללה ג'ווהאר אבו רחמה, שנפצעה אנוש ביום שישי כתוצאה משאיפת גז מדמיע, במהלך הפגנה בבלעין נגד גדר ההפרדה. גורמים פלסטינים גינו בחריפות את מה שהם הגדירו "שימוש חריג באמצעים לפיזור הפגנות" ודרשו מצה"ל לפתוח בחקירה מיידית של נסיבות האירוע.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך הפרת סדר אלימה ובלתי חוקית שנערכה בסוף השבוע סמוך לכפר בלעין, דווח על פלסטינית שנפגעה משאיפת גז. הנפגעת פונתה על ידי הסהר האדום לביה"ח ברמאללה. על פי הדיווחים הראשונים שהתקבלו מהפלסטינים, הפצועה שוחררה מאוחר יותר לביתה, שם נפטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק