"מפגינה בבלעין נהרגה מהרעלת גז"

בבית החולים ברמאללה נקבע מותה של ג'וואהר אבו רחמה (36) שנפצעה אתמול בהפגנות בבלעין. לפני שנה נהרג אחיה במהלך הפגנות באותו מקום. הרופאים בביה"ח ברמאללה דיווחו כי מותה נקבע כתוצאה מהרעלת גז שנגרמה מהחומר הפעיל בגז המדמיע

גורמים פלסטינים מדווחים היום כי ג'וואהר אבו-רחמה (36), שנפגעה אתמול אנוש בבילעין כתוצאה משאיפת כמויות גדולות של גז מדמיע, מתה הבוקר בבית החולים ברמאללה.

תושבי הכפר הפלסטינים הביעו זעזוע עמוק מהאירוע החריג. מוחמד חטיב, חבר בוועדה העממית של הכפר בילעין אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנחנו מזועזעים וזועמים על הברוטליות של ישראל, ששוב עולה בחייה של מפגינה לא אלימה. התגובה הקטלנית והבלתי אנושית למאבק שלנו לא תוכל לעבור בשקט, והגיע הזמן שהעולם ידרוש מישראל לקחת אחריות על מעשיה ולהפסיק את הכיבוש".

אבו רחמה פונתה אתמול באמבולנס במהלך ההפגנה בבלעין לבית החולים ברמאללה במצב אנוש. הרופאים שטיפלו בה דיווחו כי היא אינה מגיבה לטיפול הרפואי. על פי הדיווחים, מפגין נוסף נפגע בפניו מקליע גז שנורה לעברו בכינון ישיר.

מאז אתמול נלחמו הרופאים בבית החולים ברמאללה על חייה של אבו רחמה, והבוקר נקבע מותה. לדבריהם, אבו רחמה סבלה מחנק בעקבות שאיפת כמויות גדולות של גז מדמיע במהלך ההפגנה אתמול בבלעין. הרופאים מסרו לבני משפחתה כי היא סובלת מהרעלה שנגרמה מהחומר הפעיל בגז המדמיע, וכי היא אינה מגיבה לטיפול.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך הפרת סדר אלימה ובלתי חוקית שנערכה אתמול סמוך לכפר בלעין, דווח על פלסטינית שנפגעה משאיפת גז. הנפגעת פונתה על ידי הסהר האדום לביה"ח ברמאללה. על פי הדיווחים הראשונים שהתקבלו מהפלסטינים, הפצועה שוחררה מאוחר יותר לביתה, שם נפטרה".

עוד נמסר מדובר צה"ל כי  מאוחר יותר שינו הפלסטינים את גרסתם וטענו כי נפטרה בביה"ח. פנייתנו לפלסטינים כדי לעיין בדוח הרפואי טרם נענתה. נסיבות מותה של הפלסטינית עדיין בבדיקה".

אחיה של ההרוגה מת בהפגנות בבילעין לפני כשנה

ג'וואהר אבו רחמה היא אחותו של באסם אבו רחמה, שנהרג מפגיעת קליע גז לטווח מוגדל במהלך הפגנה בבלעין ב-17 באפריל, 2009. כמו כן, התברר שאחיה של המפגינה הוא אשרף אבו רחמה, שנפצע ליד נעלין לאחר שנורה על ידי חייל צה"ל למרות שהיה כפות. עד היום נהרגו 21 מפגינים במהלך הפגנות נגד גדר ההפרדה ברחבי הארץ, שניים מהם - אבו רחמה ואחיה - נהרגו בבילעין. 

מעל לאלף מפגינים השתתפו אתמול בהפגנה השבועית בכפר, למרות הסגר המוחלט שהטיל הצבא על הכפר. מאות פלסטינים, ישראלים וזרים, הגיעו לאזור הגבעות שסביב בלעין והפגינו במחאה על גדר ההפרדה בכפר.

קודם להפגנה נאמו מנהיגים מקומיים, כמו גם ראש ממשלת הראשות, סלאם פיאד, שהביע את תמיכתו בבלעין בפרט ובמאבק העממי בכלל. לאחר הנאומים החלו המפגינים לצעוד לכיוון גדר ההפרדה, שם הם נתקלו בכוחות צה"ל ומג"ב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק