דיווח: המוסד, ה-CIA וה-MI6 מחבלים בתכנית הגרעין האירנית

גורם בשירותי המודיעין בצרפת חושף בעיתון צרפתי כי שירותי הביון של ישראל, בריטניה וארה"ב פעלו במשך השנה נמרצות לבלימת תכנית הגרעין האירנית - במטרה למנוע פעולה צבאית באירן. בין הפעולות שבוצעו בשיתוף פעולה של המדינות: החדרת וירוס התולעת, חיסול מדעני הגרעין האירנים והפיצוץ בבסיס השיאהב במדינה

אחמדינג'אד בכור בבושהר. שת"פ של ישראל, בריטניה וארה"ב (רויטרס)

שירותי הביון של ארצות הברית ובריטניה משתפים פעולה עם המוסד הישראלי במטרה לחבל בתכנית הגרעין האירנית - כך מדווח היום בצרפת. על פי הדיווח, מטרת שיתוף הפעולה המודיעיני הוא למנוע פעולה צבאית ישראלית נגד מתקני הגרעין האירניים.

בכיר בשירותי המודיעין בצרפת דיווח צוטט בשבועון הצרפתי "לה-קנרד", בהתייחסו לשיתוף הפעולה. "ישראל, בעזרת ה-CIA וה-MI6 הוציאו לאורך השנה מספר פעולות חבלה בתכנית הגרעין האירנית", הוא אמר. "הפעולות כללו את החדרת וירוס התולעת ל-30 אלף מחשבים הקשורים למערכות הפועלות במתקני הגרעין, וכן את הפיצוץ בבסיס הפיתוח של טילי השיאהב באירן, בו נהרגו 18 טכנאים אירנים".

גורמים אחרים אמרו לעיתון כי חיסולם של חמשת מדעני הגרעין האירנים בשנה החולפת בוצע גם כן על ידי המוסד, בשיתוף פעולה עם שירותי הביון של ארצות הברית ובריטניה. "שיתוף הפעולה נמשך, ונבדקות פעולות נוספות שמטרתן לעצור את אירן מהשלמת תכנית הגרעין", דווח בעיתון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק