דיווח: המוסד רצה לגייס את התורם הגדול לחמאס ברצועה

במצרים מתפרסמים פרטים חדשים אודות "רשת הריגול הישראלית", שנחשפה לכאורה במדינה: על פי חקירתו של בכיר המעורבים בפרשה, ניסה המוסד לגייס איש עסקים פלסטיני תושב דרום אפריקה שתורם רבות לחמאס בעזה - כספית וחומרית. "גם פעילים שיעים בלבנון ניסה המוסד לגייס", דווח

עצרת למען החמאס בעזה. ניסיון לגייס את בכיר התורמים (רויטרס)

במצרים נמשך פרסום הפרטים אודות "רשת הריגול הישראלית", שנחשפה לכאורה לפני כשבועיים במדינה. על פי דיווחים בכלי תקשורת מצריים, הפעיל הבכיר ברשת, טארק עבד אל-ראזק, הודה בחקירתו כי המוסד הישראלי ניסה לגייס איש עסקים פלסטיני האחראי על רשת המימון של תנועת חמאס ברצועת עזה.

על פי הדיווח, מדובר באיש עסקים שחי בדרום אפריקה בשנים האחרונות, ומסייע לגורמים פלסטיניים כלכלית - אך גם ברכישת אמצעי לחימה. "שנים רבות הוא רכש עבור החמאס אמצעי לחימה בדרום אפריקה ומדינות אחרות ביבשת", דווח.

"ניסו לגייס גם שיעים בלבנון"

עבד אל-ראזק טען בחקירתו כי נפגש עם איש מוסד בתאילנד, שצייד אותו במספר הטלפון של איש העסקים הפלסטיני המדובר. הוא דרש ממנו ליצור עמו קשר, לטעון בפניו כי הוא איש עסקים מצרי שמעוניין לתרום לחמאס, לשכנעו להגיע לתאילנד על מנת לגייסו למוסד - ואם הוא יסרב, לחסלו.

אל-ראזק טען, כי המוסד הישראלי ניסה במקביל גם לגייס פעילים שיעים בדרום לבנון. בחקירתו סיפר כי העביר מידע לישראל על מהנדסים, עורכי דין ופקידים לבנונים, אך הוא לא ידע אם "המוסד הצליח לגייסם או לא".

אתמול דווח במצרים כי אותו עבד אל-ראזק גייס מרגל סורי במסגרת המשימות שקיבל מהמוסד, שהיה אחראי על תכנית הגרעין בשירותי המודיעין הסוריים. על פי הדיווח, הבכיר הסורי בשם סאלח א-נג'ם, צילם מתקני גרעין סוריים ואסף מידע על התפתחות תכנית הגרעין ומתקני העשרת האורניום במדינה. "א-נג'ם העביר גם מידע על המקומות בהם נקברת הפסולת הרדיו-אקטיבית", דווח במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק