כך בזזו חיילים בצה"ל את המרמרה

5 חיילי צה"ל נאשמים שבזזו רכוש שהיה על סיפון ה"מרמרה". לידי חדשות 2 הגיעו הצילומים מחדר החקירות, בהם ההודאות, ההכחשות והעימותים. בין החומרים גם תמונות שצילם אחד הנאשמים על ה"מרמרה" בטלפון הסלולרי שלו

אחרי שהורדו נוסעי ה"מרמרה" מסיפון האוניה הובאה פלוגת טירונים לסייע בפינוי הרכוש הרב שהיה עליה. חיילים נוספים הגיעו לנמל כדי להשגיח על הטירונים לבל יגנבו, אך היום מתברר כי ככל הנראה לא הצליחו למנוע מקרי ביזה.

הבוקר בשידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

לפני כשלושה חודשים נפתחה חקירת מצ"ח במהלכה התברר כי מה"מרמרה" נגנבו מחשבים, מצלמות, מצפנים, כסף ורכוש. במהלך החקירה עצרו חוקרי מצ"ח מ"מ, מ"כ, צוער בקורס קצינים, טבח וטירון והאשימו אותם במעשי הביזה.

החוקרים החרימו את מכשירי הטלפון הניידים של החיילים, שם נמצאו החומרים המפלילים שצילם אחד החשודים - על סיפון המרמרה.

"מקווה לחזור לקורס קצינים"

צוער קורס הקצינים היה הראשון שהודה בביצוע המעשים. מול מצלמות בחדר החקירות אמר: "אני כן לקחתי מחשב נייד מסוג לנובו ושתי עדשות למצלמות נסתרות, ומצפן".

כאשר נשאל למה בחר להתוודות על מעשיו ענה: "בגלל שאני יודע שאני צריך לקחת את האחריות על המעשים שלי. אני הייתי, לא יודע אם יישאר שם אבל, צוער בבה"ד 1 בקורס קצינים. אני מקווה מאוד שאני אקבל את האפשרות לחזור לשם".

בחקירתו סיפר הצוער כי ראה את חברו גונב מחשב נוסף, אך במהלך עימות עם החבר הוא חזר בו מהאשמות ואמר כי לא ראה אותו גונב. אך במפתיע, לאחר שחשבו השניים שהעימות נגמר ושהמצלמות כבו, הם לחצו אחד לשני את היד, כשהם חושבים שאף אחד לא רואה. החשוד הודה לחברו שלא הפיל אותו בעימות.

אישום: מכרו את המחשבים הגנובים

המ"מ שמועמד עכשיו לדין נאשם לא רק בגניבה לעצמו. על פי האישומים נגדו הוא והמ"כ עשו עסק מהביזה. ע"פ כתב האישום גנבו השניים חמישה מחשבים יקרים ואחד מהם מכרו לטבח בבסיס. בנוסף הם נאשמים כי ביקשו ממנו שיבדוק אם יש לו חברים שירצו לקנות מחשבים בזול.

על פי כתב האישום השניים מכרו לטבח אחר כך עוד ארבעה מחשבים. הטבח שקנה את הציוד הודה במעשים אך טען שלא ידע שמדובר ברכוש גנוב. "אני יודע רק דבר אחד, שאני ראיתי אותך ואת השותף שלך ביחד באים עם המחשבים אלי", אמר למ"כ במהלך העימות שנערך ביניהם.

המ"כ ענה לו בתגובה: "לא היה לי שום שותף...אני לא קיבלתי כסף בעבור מחשבים, לא ממך ולא מאף אחד אחר. לא היו לי שום מחשבים, אני לא יכול למכור משהו שאין לי". כעת נאלצים להתמודד בצה"ל עם ההאשמות הקשות המופנות נגד החיילים והקצינים שככל הנראה פשוט לא הצליחו להחזיק עצמם מלגנוב ולתעד את שהותם ב"מרמרה" במצלמות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כתב האישום נגד מרשו של עורך הדין חוגי  הוגש על בסיס חומר ראיות מוצק ומתנהל כעת בבית הדין הצבאי. הטענות בדבר תפירת תיק ואיומים ע"י תובעים וחוקרים הן שקריות וחסרות שחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק