הטייסות הטריות: הרגשנו כמו הבנים

על מגרש המסדרים של בית הספר לטיסה של חיל האוויר, יעלו מחר בין בוגרי הקורס, גם שלוש נשים: נועה נווטת קרב, דניאל טייסת תובלה וסתיו טייסת קרב. כבר עניין שבשגרה, ובכל זאת הן מסקרנות אותנו

בקורס הטיס שיעלה מחר על רחבת המסדרים ויקבל כנפיים נוכל למצוא שתי טייסות ונווטת, זאת לאחר תקופה יחסית ארוכה ללא נשים שסיימו את הקורס. בראיון עם הטייסת הטרייה דניאל והנווטת נועה הם מודות: "לא הרגשנו שונות מהבנים".

מחר בשידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

דניאל מספרת בראיון לפני סיום הקורס: "אני לא מרגישה משהו מיוחד או שאני מיוחדת או חריגה משאר הבנים. עברנו בדיוק את אותה דרך כולנו הגענו לקו הסיום, כולנו אותו דבר כאן וכך גם מתייחסים לזה כאן במערכת", היא מוסיפה.

בנוסף כשנשאלה לגבי המאמץ הפיזי במהלך הקורס הקשה היא מתוודה כי לא התקשתה במיוחד לבצע את המטלות השונות. "לא הגעתי למצב של אפיסת כוחות. היו הרבה רגעים מאוד קשים ומאוד מאתגרים, אבל כל הזמן מסתכלים על ההמשך רוצים לעבור עוד שלב ועוד שלב בקורס, ולנסות להגיע לקו הסיום".

"לא מנסים לשים רגליים"

"כל החברה פה מסביב מאוד תומכים ועוזרים, בסוף עוזרים אחד לשני להתגבר על הקשיים", מדגישה דניאל. יש פרגון מאוד גדול בקורס. בהתחלה אנחנו חבורה מאוד גדולה של אנשים אבל לאט לאט הולכים ומצטמצמים", היא מספרת.

לדבריה, כל פרחי הטיס הטריים הם "חבורה מאוד מגובשת ותומכת". דניאל מוסיפה: "אנחנו עוזרים תמיד ומנסים לעזור ולקדם אחד את השני. אני לא הרגשתי איזושהי תחרות בקורס או מישהו שמנסה לשים רגליים".

נועה, שעתידה לשמש כנווטת מתעקשת כי היא מרוצה מתפקידה ואינה היתה מעדיפה להשתבץ כטייסת: "אני מאוד מאוד מרוצה מהתפקיד שלי, מאוד גאה בו ומאוד מעוניינת להגיע לטייסת ולהתחיל לעשות את העבודה האמיתית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק