חמאס מציג: הנשק הצה"לי בתערוכה

במלאת שנתיים למבצע "עופרת יצוקה" נחנכה היום ברפיח שברצועת עזה תערוכה מיוחדת - ובה מוצג, בין היתר, נשק צה"לי. בין המוצגים: מקלע "מאג", מדים, וגם אמצעים לראיית לילה. צפו בתמונות מהתערוכה

"עופרת יצוקה" - עכשיו התערוכה: ברפיח נחנכה היום תערוכה מיוחדת לציון יום השנה השני למבצע "עופרת יצוקה" בעזה. בחמאס טוענים כי מרבית המוצגים בתערוכה הם שלל של חיילי צה"ל מהמבצע.

בכירי הארגון ברצועה הגיעו לחנוכת התערוכה, שצפויה להימשך שלושה ימים. מוצגים בה, בין היתר, 1,000 תמונות של מה שמכנים בארגון "פשעי הכיבוש ברציחתם של ילדים, אזרחים ובשימושו בנשק שחל על השימוש בו איסור בינלאומי".

בתערוכה הוצגה גם רקטה שהייתה מיועדת לשיגור לעבר ישראל במהלך המבצע, ומקלע מסוג מאג שנטען כי "נחטף" מחיילי צה"ל במעבר רפיח בשנת 2004. עוד בין המוצגים: מדי צה"ל, קסדות, מחסניות, טילי "לאו" ואפילו אמצעים לראיית לילה.

ראשי החמאס מדברים מהמחתרת

אירועי ציון יום השנה השני למבצע "עופרת יצוקה" נפתחו כבר בסוף השבוע בעזה, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של הארגון "גדודי עז א-דין אל-קסאם".במסיבת העיתונאים נחשפו לכאורה נתונים חדשים על פעילות הארגון במהלך המבצע.

בנוסף, פורסמה הודעה יוצאת דופן של מי שנחשב לראש הזרוע הצבאית עד השנים האחרונות, מוחמד דף. בכיר הארגון היום, אחמד אל-ג'עברי, פרסם הודעה מטעמו גם כן. השניים הצהירו כי בחמאס ימשיכו את דרך ההתנגדות - כפי שהיה נהוג ב-23 השנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק