צפו: חמאס מתאמן למלחמה ביום השנה לעופרת יצוקה

שנתיים בדיוק חלפו מאז "עופרת יצוקה", ועל רקע ההסלמה בירי בימים האחרונים - מה באמת קורה בחמאס? מצד אחד הארגון משמר את הרגיעה, מצד שני עורכים היום אנשי "עז א-דין אל קסאם" הפגנת כוח צבאית מול המצלמות, כדי להבהיר שאם שוב יפרוץ עימות עם צה"ל - הם מוכנים מתמיד. כך זה נראה

שנתיים למבצע "עופרת יצוקה" בעזה, וכך בוחרת הזרוע הצבאית של החמאס לציין את המועד: ירי נגד מטוסים, התקפות נגד, הצבת מארבים לכוחות צה"ל וחטיפת חיילים - זה מתאר העימות הבא בין צה"ל לחמאס.

ב"גדודי עז א-דין אל-קסאם" מבטיחים היום כי למדו את הכשלים מ-2008, מנסים לאותת החוצה ואולי גם לעצמם כי משהו במאזן הכוחות השתנה. "אנחנו מוכנים לכל מקרה חירום ולכל הפתעה", אומר היום דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה. "אנחנו מוכנים להתמודד עם כל תוקפנות ציונית, בכל היקף ובכל זמן".

ממשלת חמאס אינה פונה לעימות

אבל באופן יוצא דופן, מתיר היום חמאס גם לזרועות הצבאיות של יתר הארגונים לערוך תמרונים פומביים. במסגרת "הפקת הלקחים", מבטיחים בעזה לשלב כוחות במלחמה הבאה. "יום השנה הזה מוכיח שהפעילות הצבאית המשותפת לכל הזרועות הצבאיות של ההתנגדות ברצועת עזה החלה בכל עוצמתה, בחסדו של אללה", אומרים היום בוועדות ההתנגדות העממית.

למרות הדברים האלה והאווירה בעזה הכוללת הפגנות, שריפות דגלים וילדים פלסטינים מדממים בהצגות רחוב, תנועת חמאס לא מנסה לשנות את הסטטוס קוו.

הממשלה בעזה לא פונה לעימות, לפחות לא לעתה - ארגונים שירו רקטות ופצמ"רים על ישראל נרדפים כשההוראות ברורות: לא להתיר להם לירות לעבר ישראל. אפילו בג'יהאד האסלאמי יישרו היום קו עם הרגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק