נחשף: מספרי כרטיסי האשראי של "מחסלי המוסד"

אסאנג' הבטיח - ומקיים: אתר "ויקיליקס" מפרסם מסמך שנשלח מדובאי לארה"ב, ובו מספרי כרטיסי האשראי של "סוכני המוסד" שחיסלו את בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח. הפרטים הועברו מבית המלון בו שהו מבחוח והמחסלים לגורמי החקירה - ומשם לארה"ב, בטענה כי מדובר בכרטיסים של בנקים אמריקניים. ארה"ב סירבה לשתף פעולה בחקירה

מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס הבטיח בשבוע שעבר לחשוף מסמכים הקשורים לחיסול בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי, וכעת הוא מקיים: בסוף השבוע פורסמו מסמכים חדשים ובהם שמות סוכני המוסד שהשתתפו, לכאורה, בחיסולו של מבחוח, וכן מספרי כרטיסי האשראי שלהם.

מבדיקה שנערכה עולה כי כל הכרטיסים שייכים לבנקים בארצות הברית. המסמכים הללו הועברו מבית המלון בו התאכסנו מבחוח והסוכנים שחיסלו אותו - לשלטונות בדובאי ולאחר מכן הועברו לארצות הברית בבקשה לסייע בזיהויים של אותם מספרי כרטיס, בטענה כי מדובר בבנקים אמריקניים. ארצות הברית סירבה להיענות לבקשה.

בראיון שהעניק בשבוע שעבר לרשת "אל-ג'זירה", טען אסאנג' כי בידיו כ-3,700 מסמכים הנוגעים לישראל, שרובם הגדול עוד לא פורסמו. הוא ציין כי המסמכים מתייחסים בין היתר למלחמת לבנון השנייה ולחיסול מבחוח. אסאנג' הוסיף שהוא יחשוף בעוד כשישה חודשים, פרטים על פגישה של ראש הממשלה נתניהו עם שגריר ארצות הברית בפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק