אורח הכבוד בארמונו של אסד: המחבל סמיר קונטאר

המחבל שרצח את משפחת הרן לפני יותר מ-30 שנה, ושוחרר בעסקת השבויים של חיזבאללה, התקבל היום לפגישה מיוחד עם נשיא סוריה במהלכה העניק לו ספר אוטוביוגרפי שכתב על שהותו בכלא הישראלי. "השניים דנו באיומים על לבנון", דווח בסוריה. קודם לכן נפגש אסד עם בכיר אירני ודן עמו בחיסול שני מדעני הגרעין האירניים

אסד וקונטאר, היום בארמון. פגישה לבבית (סוכנות הידיעות הסורית)

בארמונו של נשיא סוריה בשאר אסד הגיע היום אורח יוצא דופן: רוצח משפחת הרן ששוחרר בעסקת השבויים עם חיזבאללה לפני יותר משנתיים, סמיר קונטאר, נפגש היום עם הנשיא הסורי והעניק לו ספר אוטוביוגרפי שכתב במהלך שהותו בכלא הישראלי.

"אסד וקונטאר דנו בהתפתחויות בלבנון, ובתפקיד ההתנגדות בהגנה מפני הסכנות המאיימות על ביטחונה ויציבותה", כך דווח בסוכנות הידיעות הסורית. "השניים הדגישו את חשיבות ההתנגדות להשבת הזכויות הערביות".

בתום הפגישה העניק קונטאר לאסד את הספר "הסיפור שלי", שכתב במהלך שהותו בכלא הישראלי. הספר, על פי הדיווח בסוריה, "מגולל את 30 שנות המאסר, וכיצד ההתנגדות והניצחון שהשיגה נגד ישראל מבטאת את העמידה האיתנה בהתמודדות עם העינויים של כוחות הכיבוש הישראליים".

"נתמודד עם חיסול המדענים האירנים"

עוד קודם לכן נפגש אסד עם סגן יו"ר המועצה לביטחון לאומי באירן, עלי באגארי. על פי דיווחים בסוריה ובאירן, השניים דנו בתכנית הגרעין האירנית ובהתנהלות המשא ומתן בין אירן למערב בשוויץ. "יש לנהל את השיחות כך שההסכם הדיפלומטי בין הצדדים יסדיר את זכותה של אירן להחזיק באנרגיה גרעינית לצרכי שלום", הדגיש אסד בפגישה.

"סוריה עומדת לצדה של אירן גם בהתמודדות עם פעולות טרור, כמו חיסולם של שני המדענים האירנים", הבהיר אסד בפגישה, בה נכח גם שגריר אירן בדמשק.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק