הרמטכ"ל: כולם חייבים להתגייס לצה"ל

רא"ל גבי אשכנזי נפגש עם תלמידי תיכון בירושלים והדגיש את חשיבות השירות בצה"ל, גם לחרדים: "אנחנו לא מגייסים כי זה החוק ואת החוק צריך לשנות". צפו בדברים

רגע לפני העלייה על מדים וגיוסם לצה"ל, נפגש היום הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי עם תלמידי בתי הספר התיכוניים בירושלים. הרמטכ"ל מדבר עם התלמידים וידגיש את חשיבות המוטיבציה לגיוס לצבא. את דבריו העברנו בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

הרמטכ"ל אמר בנאום הפתיחה שלו כי בישראל כולם צריכים להתגייס לצה"ל. "הדור שלכם יעצב את המדינה, השירות הצבאי הוא חלק מזה", אמר אשכנזי."לא יכול להיות מצב שחלק משרתים וחלק לא. אני חושב שאם אנחנו רוצים לחיות פה בחברה צודקת, כולם צריכים לשרת בצה"ל. לא צריך לדבר על שירות חובה אלא על חובת שירות".

בהמשך שאל אחד התלמידים את אשכנזי באשר לאי גיוס חרדים לצבא, על כך השיב הרמטכ"ל: "התופעה היא בלתי נסבלת, אנחנו לא מגייסים כי זה החוק ואת החוק צריך לשנות, אנחנו חושבים שצריך לעבור לשירות לכל, שירות אזרחי או לאומי לכל".

"צה"ל מציע לכם אפשרות לבטא את עצמכם, לתרום למדינה", הוסיף הרמטכ"ל. "אני מציע לכם ללכת לשירות משמעותי. האתגרים, המבחנים שתעברו, החברים שתכירו, הניסיון שתצברו, זה ארגז כלים רב חשיבות לאוניברסיטה של החיים".

בשבוע שעבר, במהלך ביקור בישיבת ההסדר במודיעין, הדגיש הרמטכ"ל כי תלמידי הישיבות הם כוח מרכז בשדרת הפיקוד של צה"ל, וכי הם חשובים לצבא. "הם הפכו לכוח משמעותי בשדרת הפיקוד של צה"ל, ומגיעים לצבא מצויידים באמונה וברצון עז לתרום", אמר הרמטכ"ל.

"פגשתי את הלוחמים והתלמידים פעמים רבות", אמר הרמטכ"ל. "ראיתי אותם גם בסמטאות עזה במבצע 'עופרת יצוקה', חדורים בעוצמה פנימית, ברוח האופיינית, רוח של אנשים שיודעים מאין באנו, על מה אנו נלחמים ולמען מה, ובעיקר מהידיעה הזאת הם שואבים את הכוחות להילחם ולנצח".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק