הלילה: צה"ל פגע במחבלים סמוך לגבול עזה

כוח צה"ל פתח הלילה באש לעבר מחבלים שפעלו בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בצה"ל טוענים כי חוליית המחבלים הניחה מטענים שנועדו לפגוע בסיורים שמקיים צה"ל על גדר המערכת. החיילים זיהו פגיעה במחבלים

נמשכת ההסלמה בדרום: כוח צה"ל זיהה הלילה חוליית מחבלים שעסקה בהנחת מטענים סמוך לגדר הגבול ברצועת עזה. כוח רגלים של צה"ל בשיתוף חיל האוויר ירה לעבר המחבלים, וזיהה פגיעה. בצה"ל הדגישו הבוקר כי גורמי הטרור ברצועה נמצאים כל העת סמוך לגדר המערכת, בניסיון לבצע פיגועים ולחטוף חיילים.

בדרך לעופרת יצוקה 2?

בשבוע האחרון חלה התחממות בגזרה הדרומית ונורו כ-30 רקטות ופצמ"רים לעבר יישובי הדרום. כעת מתברר כי הסיבה לעימות היא "רצועת ביטחון" שהקים צה"ל בתוך שטח רצועת עזה.

מעט לפני עופרת יצוקה החלו כוחות צה"ל להקים מתחם פעילות בתוך שטח רצועת עזה, שעומקו כ-300 מטרים. מטרת הצבא בפעילות בשטח זה היא למנוע חדירת מחבלים, העברת נשק וחפירת מנהרות באזור.

ארגון חמאס רואה בפעילות צה"ל ברצועה כחדירה לשטחו ולכן הוא מתנגד ופועל נגד כוחות צה"ל. טנק צה"ל שנפגע מטיל לפני כשלושה שבועות פעל במתחם זה ברצועה ולכן ככל הנראה נורה.

חמאס צובר טילים ארוכי טווח

בצה"ל מסבירים כי לא יכולים לוותר על פעילות זו כי קיים צורך חיוני לפעול בשטח הרצועה, כדי למנוע פגיעה בכוחות צה"ל. אחת הדוגמאות היא חטיפתו של גלעד שליט, באזור זה שהועבר במנהרה משטח הרצועה.

במקביל להתחממות הגזרה ממשיך חמאס להתחמש והוא צובר רקטות ארוכות טווח, וטילים נגד טנקים ומטוסים. על פי הערכות למרות שהאזור נערך לקראת עימות נוסף, ייקח עוד זמן עד לפיצוץ באזור.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק