דיווח: המוסד יתנצל על שימוש בדרכונים בריטיים בחיסול מבחוח

האם ישראל לוקחת אחריות על חיסול בכיר החמאס אל מבחוח? עיתון ה"טלגרף" הבריטי פרסם אמש כי ראש המוסד הנכנס תמיר פרדו, עומד להתנצל בפני בכירים בממשל הבריטי על שימוש בדרכונים של הממלכה המאוחדת בחיסול בכיר החמאס בדובאי

החשודים בחיסול מבחוח. ארכיון (חדשות 2)

ראש המוסד הנכנס תמיר פרדו, יתנצל בפני הממלכה המאוחדת על שימוש בדרכונים בריטיים מזויפים לחיסול בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי, כך פרסם אמש ה"טלגרף" הבריטי. פרדו אף צפוי להבטיח כי המוסד לא יעשה לעולם שימוש בדרכונים בריטיים במבצעים שיעשה בחו"ל.

ה"טלגרף" מפרסם כי מקורות מהמוסד סיפרו שפרדו צפוי למסור את ההתנצלות בפני שר החוץ הבריטי ובפני שרת הפנים. ככל הנראה, ההתנצלות נועדה לשיקום היחסים בין ישראל לבריטניה, שניזוקו בתחילת השנה, עם הגילוי שישראל השתמשה לכאורה בדרכונים בריטיים לחיסול מבחוח.

על פי הפרסום, המקור בתוך המוסד מוסר שפרדו היה מעורב בתכנון החיסול בדובאי, והוא התנגד בזמנו לשימוש בדרכונים בריטים, אירים ואוסטרלים, "זה עוד יחזור לרדוף אותנו", אמר פרדו בזמנו על פי המקור. אולם, מאיר דגן התעקש לעשות שימוש דווקא בדרכונים האלו, משום שבתקופה הזו ישנם בדובאי תיירים רבים מהמדינות האלו לדברי ה"טלגרף".

הפעם הראשונה שישראל תודה בחיסול

הממשלה הבריטית הגיבה בזמנו בזעם לשימוש בדרכונים שלה וגירשה כתוצאה מכך את נציג המוסד בלונדון. דייוויד מיליבנד, שר החוץ בזמנו אמר אז: "ישראל הראתה חוסר כבוד משווע", אמר מיליבנד, "העובדה שמדובר במדינה שהיא ידידה, רק מוסיפה לעלבון".

על פי ה"טלגרף", פרדו עתיד לבקר בלונדון בחודש הבא, ואז, למסור את ההתנצלות. אם יעשה כן, תהיה זו למעשה הפעם הראשונה שישראל תודה בכך שהיא עומדת מאחורי חיסול מבחוח בדובאי. ההתנצלות תהיה רק חלק ממסעו של פרדו בממלכה המאוחדת, אשר מתכוון לנסות ולהגדיל את תפקידו של המוסד בפעילויות שונות בחו"ל, כולל להוביל את תפיסת ראש הזרוע הצבאית החדש של אל-קאעידה, סאיף אל-אדל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק