חמאס נטל אחריות על 6 פיגועים בהם מרכז הרב

ההסלמה בדרום נמשכת: בעקבות ירי קסאם אתמול, חיל האוויר תוקף הלילה מספר יעדים ברצועה, בעקבותיו מגיעים שורה של איומים מבכירי חמאס וגם לקיחת אחריות שלהם על שורה של פיגועים, בהם הפיגועים במרכז הרב ובבית חגי

חמאס נוטל היום אחריות פומבית, בפעם הראשונה מעזה, על ששה פיגועים בחמש השנים האחרונות ובהם נהרגו 15 ישראלים ונפצעו 47, ביניהם הפיגוע במרכז הרב והפיגוע בבית חגי.

שנתיים לאחר מבצע עופרת יצוקה, ההצהרות שיוצאות מהרצועה הופכת תוקפניות יותר, לפחות ביחס למה שהורגלנו אליו בשנתיים האחרונות.

"לא נשבור את הכלים", מבטיח אבו עובידה, "אך אם נידרש - נגיב, ונפתיע את ישראל במשהו שידאיג אותה מאוד" - אמר ולא פירט. אבל רוח המפקד, זו שנושבת מכיוונו של אחמד אלג'עברי, האיש המוגדר רמטכל חמאס, קיצונית יותר.

ג'עברי מפרסם היום מכתב וטוען, כי "חמאס לא תנוח עד אשר תגורש ישראל מאדמות פלסטין. לישראלים יש שתי אפשרויות: מוות או בריחה מכאן". מי שהפך לסמל הגדול של גדודי אלקסאם, מחמד דף, מבטיח גם הוא כי ישראל תיעלם מהמפה - ופלסטין תישאר למוסלמים.

על רקע ההתחממות היחסית בדרום, צה"ל מפציץ הלילה שני יעדים בעזה - ארבעה נפצעים. רק אתמול היה זה מחמוד א-זהאר שהצהיר כי חמאס לא מעוניין בהסלמה.

אבל בחמאס מנסים להתמודד מול ביקורת, גם מבית, על כך שנטשו את דרך המאבק בשנתיים האחרונות והתמכרו לשקט. דרך אחת היא ההצהרות האלה: "אנחנו בוחרים את הזמן והמקום המתאימים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק