לוחם נפצע ממשחק בנשק, כל המחלקה פורקה

בצה"ל החליטו לפזר מחלקה שלמה בהנדסה קרבית, לאחר שעל פי החשד משחק בנשק הסתיים בפציעה קשה של אחד הלוחמים. הסיבה לצעדים החמורים: חלק מאנשי הסגל ידעו כי במחלקה מתנהלים משחקים מסוכנים בנשק - ולא דיווחו. בצה"ל מדגישים: "ננקטו כל הפעולות הנדרשות כדי שמקרים מעין אלו לא ישנו בעתיד"

החיילים שיחקו בנשק. אילוסטרציה (חדשות 2)

לוחם הנדסה קרבית, שנורה ונפצע קשה במוצב בגבול הצפון - נפגע כתוצאה ממשחק בנשק. כעת מתברר עוד כי משחקים בנשק היו נהוגים במחלקה במשך זמן ארוך, וחלק מאנשי הסגל ידעו הכל ולא דיווחו.

מחקירת האירוע, שהתרחש לפני כשבועיים, עלה חשד כי החייל נורה בבטנו לאחר שחברו פלט כדור במהלך משחק בנשקו האישי. לאחר התחקיר שבוצע, התברר כי במחלקה היה נהוג לשחק משחקים מסוכנים בנשק, עליהם חלק מאנשי הסגל ידעו ולא דיווחו.

בעקבות ממצאי התחקיר הוחלט בצה"ל להשעות את המחלקה כולה מפעילות מבצעית, לפזר את הלוחמים ולהשעות את המפקדים: מ"פ הפלוגה, מ"כ המחלקה, הסמל ומפקד נוסף.

"בעקבות המקרה נערך תחקיר מקיף ומעמיק, התקיימה סדנת הסברה, נערכו שיחות על ידי הסגל הפיקודי של הגדוד וננקטו כל הפעולות הנדרשות - כדי שמקרים מעין אלו לא ישנו בעתיד", מסרו בתגובה מצה"ל, והוסיפו כי במסגרת התחקיר הגדודי הוחלט על פיזור החיילים למחלקות ובניית סגל המחלקה בהרכב שונה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק