דיווח: שת"פ סורי-לבנוני-מצרי חשף "רשת הריגול" הישראלית

פרטים חדשים אודות "רשת הריגול הישראלית" שנחשפה לכאורה במצרים: חקירת החשודים מעלה מעורבות של בכיר במנגנוני הביטחון הסוריים בפרשה גם כן. "שת"פ מודיעיני סורי-מצרי-לבנוני הביא לחשיפת הפרשה", דיווחו במפרץ והתריעו: "בקרוב גם דמשק תחשוף פרטים על רשת הריגול הישראלית בשטחה"

"כך נחשפה רשת הריגול", ארכיון (AP)

פרטים חדשים אודות "רשת הריגול" הישראלית, שנחשפה השבוע לכאורה במצרים: מקורות ביטחוניים במצרים אומרים כי שיתוף פעולה מודיעיני בין מצרים, סוריה ולבנון הוא שהביא לחשיפת "רשת הריגול", שהביאה למעצרם של ארבעה מעורבים - שניים מהם, על פי הדיווחים, ישראלים.

העיתון "אל-ערב", היוצא לאור במפרץ, מדווח היום כי "רשת ריגול" נוספת צפויה להיחשף בסוריה. "כתוצאה מהחקירות במצרים, עדכוני מנגנוני הביטחון המצריים את המקבילים להם בסוריה, על בסיס מידע שהתקבל מהנאשם המצרי בפרשה, טארק עבד אל-ראזק", פורסם בעיתון. "חקירתו הביאה למעצר של בכיר במנגנוני הביטחון הסוריים, שהוכח כי ריגל לטובת ישראל. שלטונות הביטחון הסוריים יחשפו את רשת הריגול הזו, עם סיום החקירה בנושא".

"ניסה לגייס עורך עיתון המקורב לסוריה ולחיזבאללה"

"הנאשם עבד אל-ראזק חשף במהלך חקירתו כי סוכני המוסד עמם עבד דרשו ממנו להיכנס לסוריה מספר פעמים, תחת זהות מצרית בדויה", דווח עוד. "הוא התחזה לסוחר, והצליח לקשור קשרים עם בכיר סורי - ממנו קיבל מידע הפוגע בביטחונה של סוריה. המידע הועבר לקציני המוסד". החקירה, לכאורה, חשפה גם כי המוסד ניסה לגייס באמצעות עבד אל-ראזק את עורך עיתון לבנוני המקורב למשטר הסורי ולחיזבאללה.

"מנגנוני הביטחון המצריים, הסוריים והלבנוניים השקיעו מאמצעים משותפים בסוגיה הזו - מה שהביא לחשיפתן של מספר רשתות ריגול, לרבות בתחום התקשורת", דווח. "כל מדינה שומרת לעצמה את הזכות לבחור את המועד בו תחליט לחשוף מידע על רשתות הריגול הללו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"רשת הריגול הישראלית במצרים" - סיקור מיוחד:

גורם רשמי במצרים: עצרנו 4 מרגלים לטובת ישראל

מצרים: שמות ה"מרגלים" הישראלים - "אדי משה ויוסף דימור"

דיווח: מצרים תקשה על כניסת ישראלים לשטחה