דיווח: מצרים תקשה על כניסת ישראלים לסיני

בעקבות חשיפת "רשת הריגול הישראלית", מדווח במצרים כי הרשויות שוקלות את שינוי נהלי כניסת הישראלים לשטחה למטרות תיירות. "קשה לעקוב ולפקח על מספר גדול כל כך של תיירים ישראלים, במיוחד אם הם יוצאים מסיני ומבקרים בערים מצריות אחרות – כמו קהיר או אלכסנדריה", דווח

סיני. בקרוב יהיה קשה יותר לישראלים להגיע? (חדשות 2)

האם הנסיעה למצרים תהפוך בקרוב מסובכת יותר עבור התייר הישראלי? עיתון מצרי מדווח כי כוחות הביטחון במדינה העבירו בקשה למשרדי הממשל לשקול מחדש את ההקלות הניתנות לאזרחים ישראלים בכניסתם לסיני למטרות תיירות. על פי הדיווח, הרשויות המקומיות שוקלות כעת את שינוי הנהלים.

העיתון "אל-מצריון" מדווח כי בעקבות חשיפתה של "רשת הריגול הישראלית" במצרים, העבירו מנגנוני הביטחון במצרים בקשה לרשויות, במסגרתה ישונו נהלי קבלת אשרות הכניסה של ישראלים למדינה. הנהלים המוסכמים היום, כמפורט עוד בהסכם השלום בין המדינות משנת 1979, כל ישראלי המעוניין לנסוע לסיני מקבל אשרת כניסה למדינה למשך שבועיים. עם חציית הגבול, יש באפשרותו לטייל לא רק בסיני, כי אם במצרים כולה.

"מזימה לפגוע בכלכלה המצרית"

ואולם, בבקשה שהעבירו גורמי הביטחון, על פי הדיווח בעיתון, יש לשקול מחדש את השלכות "המצב הקיים החמור", כפי שדווח. "קשה לעקוב ולפקח על מספר גדול כל כך של תיירים ישראלים, במיוחד אם הם יוצאים מסיני ומבקרים בערים מצריות אחרות - כמו קהיר או אלכסנדריה", דווח.

בחודשים האחרונים, גם בגלל אזהרת המסע של המטה ללוחמה בטרור, טענו גורמים במצרים כי ישראל מנסה לחבל בתיירות המצרית - באמצעות הפצת התרעות על חוליות מחבלים המסתובבות בסיני. מושל חצי האי אף תקף את ישראל מספר פעמים וטען כי מדובר בחלק ממזימה כוללת לפגוע בכלכלה המצרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק