חשש במערכת הביטחון: חמאס יפגע ברכבות נוסעים

בעקבות ההסלמה בדרום, גורמים בצה"ל חוששים שחמאס יחליט להעלות מדרגה ולהפנות את ירי הרקטות לעבר מסילות רכבת ותשתיות בעוטף עזה - כך דווח הבוקר בגלי צה"ל. מסילת הרכבת באזור תמוגן במנהרות או קירות מגן בתיאום עם גורמי ביטחון. עם זאת, ההערכה במערכת הביטחון היא כי חמאס אינו מעוניין להסלים את המצב

חשש מעליית מדרגה באיומים מכיוון עזה: במערכת הביטחון עולה חשש כי בחמאס יהיו מעוניינים לפגוע במטרות אזרחיות באזור הדרום - בדמות תשתיות ואמצעי תחבורה. בעקבות החשש פועלים גורמי ביטחון בימים אלו על מנת למגן את קו הרכבת באר שבע-תל אביב באמצעות מנהרות או קירות מגן - כך דווח הבוקר בגלי צה"ל.

ההערכה בצה"ל היא כי למרות ההסלמה בגבול הרצועה בימים האחרונים, חמאס אינו מעוניין להוביל להסלמה מיידית. עם זאת, גורמים במערכת הביטחון מבהירים כי אם המצב יימשך כפי שהוא - "צפוי עימות נוסף ברצועה, וצה"ל יחריף את תגובתו להמשך הירי", דווח.

מחשש שבחמאס יחליטו להפנות את ירי הרקטות המשופרות ממטרות אזרחיות לעבר תשתיות ואזורים מרובי אוכלוסייה, נבנה בימים אלו קטע מסילת הרכבת לאורך עוטף עזה, תוך תיאום מלא עם צרכי הביטחון. קציני צה"ל מקיימים סדרת פגישות עם הקבלנים על מנת למצוא פתרונות, של הקמת מנהרות, קירות מגן וגם צמחיה, כדי להגן על קרונות הרכבת.

ישראל הגישה מחאה לאו"ם בעקבות הירי מעזה

במקביל, שיגר הלילה ממלא מקום שגריר ישראל באו"ם מירון ראובן איגרת למזכ"ל האו"ם באן קי מון ולמועצת הביטחון בעקבות הירי הגובר מעזה בימים האחרונים. ראובן ציין כי ישראל מטילה את האחריות לירי על ממשלת חמאס.

מ"מ השגריר קרא להתערבות של מועצת הביטחון "בתגובה להתקפות, ישראל תמשיך לממש את זכותה להגנה עצמית", כתב ראובן. "על המזכ"ל והקהילה הבינלאומית לשלוח מסר תקיף וברור שהתקפות אלה אינן מקובלות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק