בקרוב בצה"ל: דוגמנית מצטיינת?

ספורטאי מצטיין כבר יש בצה"ל, אז למה לא דוגמנית מצטיינת? סוכן הדוגמניות עדי ברקן פועל לאחרונה לקידום מושג "דוגמנית מצטיינת" בצה"ל. לפי הצעה מיוחדת ששלח במכתב ללשכתו של ראש אגף כוח האדם בצה"ל, הדוגמניות המצטיינות יקבלו הקלות מיוחדות בשירותן ויורשו לצאת לחו"ל כדי לצלם קמפיינים. בר רפאלי, מאחורייך

הדוגמנית הצעירה נעמי עדן התגייסה היום והתמונה הזאת של בנות בשערי הבקו"ם הופכת נדירה יותר ויותר. כמעט כ-50% מן המועמדות לשירות צבאי לא מתגייסות, מטעמי דת או קב"ן.

"אני רואה את הגיוס כמחויבות למדינה והחלטתי לשלב בין קריירת הדוגמנות לצבא", מסבירה נעמי. "החברות שלי אמרו לי: 'עזבי, את עושה לעצמך חיים קשים, תשקיעי בקריירה' אבל אני התעקשתי להתגייס", מוסיפה נעמי.

אפשר להיות ציניים, אבל אולי יש כאן משהו שכדאי לשים אליו לב. הצבא לא מציע פיתרון אחיד לדוגמניות שרוצות לשרת. הבעיה קשה מכיוון שמדובר בחלון הזדמנויות קצר לקריירה ייחודית, בארץ ובעיקר בחו"ל. סוכן הדוגמניות עדי ברקן מקווה לשנות את המצב.

"מה עדיף? שיתחתנו עם החבר של אבא"

"אותן בחורות ישקרו ויצהירו שהן דתיות, או יתחתנו עם החבר של אבא שלהן. יש המון אופציות להתחמק", טוען ברקן שיזם את כתיבת המכתב לראש אגף כוח האדם בצה"ל. "בואו נהייה מסודרים ונעשה תקנון בנושא. נביא את התחום הפרוץ למצב טוב יותר", מציע ברקן לראשי הצבא.

שש מהדוגמניות שמיוצגות על ידי עדי ברקן תתגייסנה בשבועות הקרובים, והדבר הביא אותו לכתוב את המכתב. "כאשר הצבא יגלה פתיחות ויבין כי הוא יכול להיתרם מהעובדה שדוגמניות יכולות לשמש דוגמא לשילוב בין מילוי חובתן האזרחית לבין התפתחותן המקצועית", כותב ברקן. "הרבה צעירות לא יבחרו באופציית ההתחמקות משירות", טוען ברקן.

ומה חושבות הבנות? הן כמובן בעד. "צריך לתת אישור מיוחד בדומה לספורטאים צעירים כי זה בדיוק אותו הדבר. הם רוצים להתקדם בקריירה ורק אנחנו", טוענות הבנות. באותה נשימה הן מתעקשות:"אין אופציה לא להתגייס גם אם זה יבוא על חשבון הקריירה".

היום אין בצה"ל הנחיות אחידות בנושא. האפשרויות הן היעזרות בקומבינות או יחס מיוחד למי שכבר התגייסה כסלבריטי. בימים בהם צה"ל נלחם במשתמטות משירות ומרכז מאמץ בבר רפאלי, יש כאן אולי הזדמנות לשינוי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק