הנערה שנפצעה מקסאם משחזרת: "הייתי במקלחת, ואז החלונות התנפצו"

איילת שפירא בת ה-14, הנערה שנפצעה קל הבוקר מהקסאם שנחת בסמוך עליה בקיבוץ במועצה האזורית חוף אשכול, שחזרה היום את רגעי הדרמה מול מצלמות חדשות 2. "הייתי במקלחת כשזה קרה", אמרה. אמה של שפירא הוסיפה: "זה קרה כל כך מהר ולא הספקנו להגיע לממ"ד"

שעות ספורות לאחר שנפצעה באורח קל מהתפוצצות הקסאם שנחת הבוקר בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, איילת שפירא בת ה-14 לא נראית נסערת. "בתקופה של המלחמה בעזה לא היינו פה, אבל הפיצוץ הבוקר החזיר אותי לתקופה ההיא, שהייתה מאוד מפחידה", היא אומרת למצלמות חדשות 2.

שפירא זוכרת במדויק את השניות שקדמו לפציעתה הקלה. "הייתי במקלחת ואז שמעתי צבע אדום", היא נזכרת. "לא הספקתי לרוץ לממ"ד, ואז החלונות של המקלחת התנפצו עלי. אחרי זה רצתי לממ"ד וגם החלונות בחדר שלי התנפצו עלי", היא מספרת.

אמה של איילת, נורית, נמצאת כל הזמן לידה בבית החולים, מלטפת אותה ודואגת לכל צרכיה. "הייתי איתה בבית כשזה קרה והכנתי לילדים סנדוויצ'ים לבית הספר", היא מספרת. "זה קרה כל כך מהר שלא הספקנו להגיע לממ"ד", היא אומרת.

כמה מילדי הגן לקו בחרדה

הבוקר חלה עליית מדרגה בהסלמה בדרום כשמספר בני אדם נפצעו כשרקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה, התפוצצה בתוך קיבוץ במועצת חוף אשקלון, סמוך לגן ילדים באזור.

שפירא נפצעה מרסיסים ברגלה, פציעה קלה למרבה המזל. אביה, כמו עוד מספר ילדים בקיבוץ, מוגדר "נפגע חרדה". אמבולנס מד"א טיפל בהם במקום, ושפירא הועברה לטיפול בבית החולים "ברזילי" באשקלון.

רונית, מנהלת הגן שלידו התפוצצה הרקטה, סיפרה הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "הקסאם נחת בערך 7 מטרים מהגן. זה היה ממש קרוב לבתים פה, הבתים צפופים והגן צפוף. יש לנו מיגון בתקרה אבל עוד חודש ממגנים אותנו עוד פעם".

"תכננו טיול אבל אנחנו לא יכולים לטייל", הוסיפה. "הגיע לפה היום צוות מורחב. בתקופה האחרונה אנחנו חשים הסלמה. אנחנו פה במתח, הדלתות פתוחות, אסור להתרחק מהגן. הילדים חייבים להיות מוכנים, שאם צריך לרוץ - רצים".

הלילה: צה"ל תקף ברצועת עזה

לאחר שאתמול נורו שבע פצצות מרגמה לשטח ישראל, תקפו הלילה מטוסי חיל האוויר מטרות טרור בצפונה ובדרומה של רצועת עזה. הטייסים דיווחו על פגיעות מדויקות במטרות ושבו בשום לבסיסם. הפלסטינים דיווחו על שני מחבלים שנפגעו. פצצת המרגמה שנורתה הבוקר היא ככל הנראה התגובה לירי הלילה.

מדובר צה"ל נמסר כי המטרות שהופצצו בדרום הצועה היו מנהרות ששימשו להברחות, בעוד שהמטרות בצפון הרצועה נועדו לביצוע פיגועים ולחדירת מחבלים לשטח ישראל.

שלשום שוגר לעבר ישראל מטח של כארבע פצצות מרגמה, מכיוון רצועת עזה. שתי פצצות מרגמה שוגרו לעבר מערב הנגב ונחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בתחילת השבוע תקף חיל האוויר חוליית חמושים ברצועה, שעמדה לשגר רקטות לעבר ישראל. כלי התקשורת הפלסטיניים דיווחו על חמישה הרוגים וכמה פצועים, באזור דיר אל בלח. החמישה היו חברי הג'יהאד האסלאמי וועדות ההתנגדות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק