תיעוד: מתנחלים מסתננים לקבר יוסף

למרות שצה"ל מאפשר למתנחלים גישה לקבר יוסף שבשכם, עדיין ישנם כאלה אשר מנסים להסתנן לשם, תוך ניסיונות התחמקות מהחיילים. מבית הכנסת באלון מורה, יוצאים המתנחלים לשכם באישון לילה, עוברים דרך שטחים חקלאיים פלסטינים ומנסים להגיע לשכם. הפעם, צה"ל עצר את כולם

בית הכנסת באלון מורה הייתה אמש נקודת היציאה של עוד מבצע הסתננות לקבר יוסף שבשכם. דיווחים שמגיעים משם, סיפרו על 13 מתנחלים שנעצרו, מה שלא עצר את הגל הבא שניסה להסתנן ולחדש את השהות היהודית במקום. חשוב לציין, כי צה"ל מאשר את הכניסה למתחם הקבר בצורה מסודרת ותחת אבטחה.

הצעירים החלו לעבור בשדות של כפרים פלסטינים, במטרה להתחמק מחיילי צה"ל, שידעו על הכוונה להסתנן למתחם הקבר ושלח כוחות למקום. במהלך הצעידה, הראו הצעירים נחישות ואמונה בצדקת דרכם, ולא חששו גם מהיתקלות כזו או אחרת עם המשטרה הפלסטינית. "שכם זו עיר יהודית ואני רוצה שישחררו אותה", אמר אחד מהם, "אם המשטרה הפלסטינית תגיע - השם יעזור".

"שכם היא נחלת אבותינו"

הצעירים ממשיכים לצעוד, תוך שהם מתחמקים בתחילה מסיור צה"לי שעובר בסמוך אליהם, אך בסופו של דבר מאגפים אותם החיילים ועוצרים אותם - עוד לפני שהצליחו להגיע למתחם הקבר. "אנחנו בשטח עוין, תגיעו לפה" - צעקו להם החיילים, אך בחסות החשיכה נמלטו שניים מהם לעבר שכם בטענה שזו "נחלת אבותינו" ונעצרו בהמשך.

פעיל הימין איתמר בן-גביר העניק לגיטימציה לפעולה הלא-חוקית של הצעירים. "כל עוד שכם לא פתוחה ליהודים ייכנסו אליה אנשים וינסו ללכת באופן חופשי למתחם הקבר". הערב השתחררו 21 צעירים שנעצרו, והם מבטיחים שינסו להיכנס שוב למתחם קבר יוסף.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק