"בריטניה מסתירה מידע על נעדרים"

האם הממשלה הבריטית מחזיקה במידע על גורלם של 3 נעדרי הקרב בסולטן יעקב? האתר "Jewish Chronicle" מדווח שהבריטים מסרבים לחשוף דוח שכתב השגריר בסוריה שהיה עד לנפילה בשבי, מחשש לפגיעה ביחסים עם סוריה

נעדרי סולטן יעקב (חדשות 2)

הפיתרון לתעלומת היעדרם של נעדרי הקב בסולטן יעקב נמצא בידי ממשלת בריטניה, כך דיווח האתר הבריטי "Jewish Chronicle". למרות המידע החשוב שבידיה, האתר מפרסם כי הממשלה הבריטית נמנעת מלחשוף אותו מחשש לפגיעה ביחסיה עם סוריה.

שלושת הנעדרים, זכריה באומל, יהודה כץ וצבי פלדמן, מוגדרים נעדרים מאז הקרב שהתחולל ב-11 ביוני, 1982. על פי הדיווח, שגריר בריטניה בסוריה באותה תקופה, אייבור לוקאס, שיגר דוח ללונדון ביום הקרב וקיימת סבירות גבוהה שהיה עד לשבי החיילים בידי הכוחות הסורים, שככל הנראה הציגו אותם במצעד ראווה בדמשק יחד עם הטנק שבו נלכדו.

בריטניה דחתה את בקשת המשפחות לראות את המסמך

עוד נטען כי מרים באומל, אמו של הנעדר זכריה באומל, ניסתה לשים את ידיה על המסמך במהלך השנתיים האחרונות, אך נענתה בשלילה על ידי משרד החוץ הבריטי בטענה ש"חשיפת המידע הרגיש עלולה לפגוע ביחסי בריטניה עם סוריה".

"אני רק רוצה שהציבור יידע שזה עניין הומניטרי. אנחנו מקבלים מידע נוסף לפיו הבנים נראו בדמשק, וגם על כך שהיו עדים לכך", אמרה מרים באומל בריאיון לאתר. "כל מי שראה משהו או יכול לעזור חייב לעזור. אני מרגישה שהסיכוי שהוא עדיין חי גדול. אני קוראת לממשלת בריטניה לפעול באופן הומניטרי ולהוציא את המסמך, כדי שנוכל להמשיך בחיפוש ילדינו".

השגריר לשעבר סירב לבקשת האתר להתייחס לדברים, אולם הכומר בוב קרול, מייסד הארגון MIA UK הפועל לשחרור החיילים, אמר שנפגש עם לוקאס ומשוכנע שהוא אכן היה עד לגורלם של השלושה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק