נסראללה מתייחס למתקני הריגול: "הם שידרו יום ולילה"

לאחר שבצבא לבנון דיווחו כי פירקו 2 מתקני ריגול משוכללים ביותר שהוסוו בפסגות הרריות, כפי שדווח לראשונה בחדשות 2, התייחס הערב מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ל"הישג". "אני מודה לאחינו בצבא לבנון", אמר. בלבנון דווח גם על פעילות ערה של מטוסים ישראלים - ופיצוץ עז באיזור צידון

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס הערב למתקני הריגול הישראליים, לכאורה, שצבא לבנון דיווח הערב שחשף - ופירק. "חשפנו אמצעים אלקטרוניים ומצלמות המשדרים תמונות מלבנון יום ולילה", אמר נסראללה.

"ההישג שלנו היום הוא בפירוק אמצעי הריגול המתקדמים הללו, בשיתוף פעולה של ההתנגדות וצבא לבנון. אני מודה לאחינו בצבא לבנון שפועלים מאז שעות הבוקר על פירוקם של האמצעים הללו", הוסיף מזכ"ל חיזבאללה.

הלבנונים טוענים כי בעקבות מידע של חיזבאללה, הצבא פירק במשך שעות שני מתקני האזנה, שידור וצילום שהיו מותקנים בתוך סלעים חלולים במרום שני הרכסים, הסהין והר בארוק. בהר בארוק, בעומק הלבנון, ישב צה"ל בשנות ה-80.

מאוחר יותר דווח על פיצוץ שנשמע סמוך לשעה 18:30 הערב, בסמוך לחופי צידון. על פי דיווחים לבנוניים, בסמוך להישמע הפיצוץ נרשמה פעילות אווירית ערה של מסוקים ישראליים באזור. עדי ראייה דיווחו כי הפיצוץ אירע בסמוך לפעילותם באוויר. כמה כלי תקשורת לבנוניים דיווחו כי ייתכן שמקור הפיצוץ הוא מוקש תת-ימי, שגרם לגלי ענק בחוף.

בצה"ל אמרו כי למרות הדיווחים, "אין כל פעילות חריגה של חיל האוויר בצידון".

יכולת לציון מטרות בכל שטח לבנון

בלבנון מדווחים על "הישג חסר תקדים". לטענת הצבא, מדובר במכשירי המודיעין החדישים והמשוכללים ביותר שאי פעם נחשפו. רשת הטלוויזיה הלבנונית NBN שידרה הערב תמונות ראשונות של הסלעים בהם אותרו המתקנים הסודיים.

בתוך הסלעים החלולים מצא הלבנונים, לטענתם, שתי מערכות לציון מטרות ע"י לייזר, לטווחים של 20 ק"מ. זאת אומרת שמראשי ההרים האלה, היה אפשר לציין מטרות כל הדרך מערבה עד חוף הים התיכון ומזרחה, עד שרשרת ההרים המזרחית של לבנון.

מדובר בציון מטרות לצרכי חיל האוויר, כדי לתקוף מערכות טילים וטילים כבדים של חיזבאללה. המערכות הוסוו היטב בשטח הררי, שלא ניתן לגישה של כלי רכב. כל מערכת כללה גם תצפית, מערכת לשידור הצילומים לישראל,  מערכת לקליטת תשדורות ומערכת של בטריות.

מדובר במקומות אסטרטגיים, בהם היה רוצה חיזבאללה להציב סוללות טילים נגד מטוסים, אם וכאשר יגיעו לרשותו.

בחיזבאללה נערכים לעוד מערכה עם ישראל

כלי התקשורת בלבנון מדווחים היום כי מקורות בחיזבאללה אומרים שהארגון "השלים את ההכנות" לקראת מלחמה חדשה עם ישראל. מלאי הנשק של הארגון, לפי אותם מקורות, מולא במספר סוגים של כלי נשק ופותחו גם אמצעים הגנתיים חדשים.

ההיערכות כוללת, לפי הדיווח, גם הכנות תת-קרקעיות: המקורות טוענים כי הארגון הקים מלכודות בתוך מנהרות בלבנון. פעיל חיזבאללה אמר ל"אל-ראי" שהארגון "להוט" להתעמת עם ישראל בתוך אותן מנהרות, שמצוידות בציוד רב, נשק ומוקשים.

המקורות אמרו לעיתון "אל-ראי" הכוויתי, כי בפעם הראשונה, "ההחלטה על שלום או מלחמה נמצאת בידי החיזבאללה ולא בידי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק