קצין בכיר בפיקוד צפון: "חיזבאללה במשבר החמור בתולדותיו"

האם למדנו את לקח מלחמת לבנון השנייה? קצין בכיר בפיקוד צפון מעריך כי ארגון חיזבאללה נמצא במשבר כלכלי וצבאי חמור, כך מדווח יוסי יהושוע ב"ידיעות אחרונות". לפי הערכת הקצין: ""חיזבאללה יודע שאם תפרוץ עוד מלחמה, לבנון השנייה תיראה כמו פיקניק בשבילו"

קצין בכיר בפיקוד צפון חושף כי ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה נמצא "במשבר החמור בתולדותיו", כך מפרסם היום יוסי יהושוע ב"ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, עם יתלקח עימות בין חיזבאללה לישראל הוא יהיה שונה בתכלית ממלחמת לבנון השנייה.

"חיזבאללה יודע שאם תפרוץ עוד מלחמה, לבנון השנייה תיראה כמו פיקניק בשבילו", מודיע הקצין הבכיר. "העורף הישראלי יחטוף, אבל צה"ל שידרג את יכולותיו לעין ערוך והמחירים בצד השני יהיו כואבים יותר".

לדברי המקור הצה"לי "אסור לנו להיבהל מחיזבאללה". הוא מוסיף: "אני אולי אסתכן בשחצנות, אבל אסור לתת לשרלטנים לדבר ולהפחיד את העם".

סוריה מחמשת את חיזבאללה

ארגון הטרור שבראשו עומד חסן נסראללה עומד על פי הערכות בלב משבר גדול מבחינה כלכלית וצבאית. למרות הדיווחים על התחמשות הולכת וגדלה בסיועה של סוריה, צה"ל אינו מודאג.

הקצין הבכיר מסביר כי "עימות מול ישראל ממש לא נמצא בסדר העדיפויות של חיזבאללה בתקופה של בעיות מנהיגות, בעיות כלכליות, משבר פנימי ומחסור באימונים".

"אם נותקף - נגיב בעוצמה"

הסיוע הכספי שנהג הארגון לקבל מאירן קוצץ בצורה משמעותית בעקבות הסנקציות הבינלאומיות שהוטלו עליה. בנוסף, דוח הרצח של רפיק חרירי מלחיץ את בכירי הארגון שמעריכים שהאחריות לרצח תיפול עליהם.

"צריך לתאם ציפיות עם הציבור בישראל", אומר הקצין ומוסיף: "אסור להפחיד שמלחמה עם לבנון שתכלול טילים על תל אביב היא סוף העולם אני מקווה שהיכולת לא תופעל נגדנו, אבל אם כן - נגיב בעוצמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק