חמאס מציג: כך נשמיד את ישראל

כתב רשת CNN ששב לאחרונה מביירות, מספר על פגישות שערך עם בכירים בחמאס, במהלכן נפרשה בפניו תכנית כוללת להפלת ישראל. בתכנון: השתלטות מוחלטת על הגדה המערבית, גיוס פעילי ג'יהאד מוסלמים ממדינות ערב - ומלחמת חורמה בישראל. "הדור הפלסטיני הנוכחי קיצוני יותר מקודמיו", מסביר הבכיר ומפרט על התכנית הכוללת

פעיל חמאס. כך ייראה העימות הבא עם ישראל (רויטרס)

חמאס מציג את "תכנית החומש": כתב רשת CNN האמריקנית, ששב לאחרונה מביירות מספר היום על פגישות שערך בבירת לבנון עם ראשי החמאס, במהלכן נחשף לתכנית הארגון לשנים הבאות. במרכז התכנית: השתלטות מוחלטת על הגדה המערבית ומלחמת חורמה בישראל, בה ייטלו חלק מוסלמים רבים ברחבי העולם.

"אחד הבכירים עמו נפגשתי, אשר ביקש להישאר בעילום שם, סיפר על התכניות של הארגון", מספר כתב התחנה. "בחמאס סבורים שתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים מת והסיוע הכלכלי לגדה המערבית הוא אשליה".

"עם סיום תהליך השלום תפורק הרשות הפלסטינית ותושבי הגדה המערבית ימצאו עצמם באותה השוחה עם חמאס", המשיך בכיר חמאס בשיחתו עם הכתב. "מי שלא ישתף פעולה עם התנועה, ייחשב כמשתף פעולה".

"הפלסטינים קיצונים יותר היום"

לאחר מכן, תיאר את סבב העימות הבא שצופה הארגון עם ישראל. "העימות יהיה שונה", הוא אומר. "ההתנגדות נגד ישראל תהיה עולמית. חמאס תקרא לאומה המוסלמית בעולם להצטרף אליה במערכה נגד ישראל, כפי שהצטרפו ללוחמי הג'יהאד האפגניים במערכה מול ברית המועצות בשנות ה-80'".

"הדור הפלסטיני הנוכחי קיצוני יותר מקודמיו", המשיך בכיר החמאס. "הוא יהיה אלים יותר כלפי ישראל. אם בארצות הברית דואגים לישראל - מדוע היא לא מעניקה לישראלים את קליפורניה?".

בכיר הארגון התייחס גם לנושא משט ה"מרמרה" לעזה. "ההתקפה הישראלית על פעילי המשט פגעה קשות בישראל", אמר. "נוצר גל של הזדהות עם תושבי עזה הסובלים מהמצור. לצערי הגל הזה נרגע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק