האסון בכרמל: הכבאים ונהג האוטובוס יוכרו כחללי מערכות ישראל

לאחר דיונים במשרד הביטחוןן החליט השר אהוד ברק להביא בשבוע הבא להחלטת הממשלה הצעה לפיה יוכרו הכבאים אורי סמנדייב ואלעד ריבן ז"ל ונהג אוטובוס הצוערים דוד נבון ז"ל כחללי מערכות ישראל. אם ההחלטה תאושר על ידי הממשלה, יזכו השלושה להקצבות ממשרד הביטחון למרות שלא נקברו בחלקות הצבאיות

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי לאחר התייעצויות שהתקיימו בימים האחרונים במשרד הביטחון, החליט אהוד ברק להביא להחלטת הממשלה הצעה לפיה הכבאים אלעד ריבן ואורי סמנדייב ז"ל שנספו באסון האוטובוס על הכרמל ייחשבו כחללי מערכת הביטחון. על פי ההצעה, יוכר גם נהג האוטובוס דוד נבון ז"ל כחלל מערכות ישראל.

החלטתו של ברק התקבלה כאמור אחרי שורה ארוכה של התייעצויות עם גורמים במערכת הביטחון, שחלקם הביעו הסתייגות והתנגדות להצעה מחשש ליצירת תקדימים. ברק החליט בסופו של דבר להביא את ההצעה לאישור הממשלה בשל אומץ הלב שהפגינו השלושה. "אלעד היה גיבור, וזה המעט שאנחנו יכולים לעשות בשבילם", אמר השר בשיחות סגורות.

ההרוג ה-43: מישר ג'לאל ביסאן

נכנע במאבק על חייו: בבית החולים רמב"ם בחיפה מת אתמול מפצעיו מישר ג'לאל ביסאן, סוהר שהיה על האוטובוס שנשרף כולו באסון בכרמל. ביסאן, תושב הכפר ג'ת בצפון, בן 29 במותו, הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

ביסאן שימש כסגן מפקד משמרת בזמן האסון, ושכב בתשעת הימים האחרונים בבית החולים במצב אנוש. הלוויתו תיערך היום בשעה 12:00 בצהריים בכפר ג'ת. בכך עלה מניין ההרוגים באסון הכרמל ל-43.

אביו של ג'לאל אמר לאחר ההודעה על מותו: "בני היה איש מאמין, איש שהאמין בעבודה שלו, נאמן לעבודה שלו. אהב את המקצוע ורצה להיות בשירות. מעידים על כך הקצינים שלו וכל מי שעבד איתו". אחיו הבכור אמר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו מתקשים להאמין שג'לאל אינו בין החיים, אבל אנחנו אנשים מאמינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

מיוחד: תיעוד האסון שלב אחרי שלב

שבוע אחרי הדליקה: נמצא ארנקו של אלעד ריבן ז"ל

42 הרוגים באסון הכרמל

האש בערה 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון