אדם נפצע מירי פצמ"רים בדרום

הלילה נורו 5 פצצות מרגמה לעבר יישובי המועצה האזורית אשכול, אחת מהן נחתה בשטח יישוב. עד כה דווח על אדם אחד שנפצע בצווארו. הוא מטופל בביה"ח סורוקה בבאר שבע במצב קל

הירי לעבר יישובי הדרום נמשך: אדם אחד נפצע בצווארו באורח קל-בינוני לאחר שנפגע מפיצוץ פצצת מרגמה שנחתה באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. ארבע פצצות מרגמה נוספות שנורו הלילה נפלו ככל הנראה בשטחים פתוחים.

הפצוע פונה במהירות על ידי מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. במהלך היום נורו מספר רב של פצצות מרגמה משטחי רצועת עזה. בשעות הצהריים אף נגרם נזק למבנה באחד היישובים במועצה האזורית שער הנגב בעקבות ירי פצצת מרגמה.

מדוברות המועצה האזורית שער הנגב נמסר מוקדם יותר: "הנזק שנגרם היום לבית בקיבוץ בשער הנגב הוא רק חלק מסדרת אירועים בטחוניים הפוקדים בימים אלה את כל קו העימות הדרומי. בשבועות האחרונים התגברו האירועים: ירי מנשק קל, קסאמים וניסיונות חדירה לשטח ישראל".

לפני יומיים: חילופי אש בצפון הרצועה

עוד נמסר כי "ההסלמה היא עניין של זמן, והאיום הוא מתמיד ומתמשך. אנו מקווים שהממשלה תדע להתייחס למציאות זו לקראת גיבוש התכנית הייחודית לקו העימות הדרומי בשנתיים הבאות".

רק לפני יומיים אירעו חילופי אש בין מחבלים לכוח צה"ל סמוך לקיבוץ בארי. האירוע התרחש לאחר שמחבלים פתחו בירי פצצות מרגמה לעבר יישובי הדרום וצה"ל השיב אש. באירוע לא היו נפגעים מכוחותינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק