"אירן הקימה צי ספינות התאבדות"

"אירן מתכננת צי ספינות קמיקזה שיתפוצצו לתוך ספינות קרב של האויב", כך חשף מהנדס שנמלט מאירן לאחר שסירב לבצע את המשימה. בצי מתוכננות לפעול 15 אלף סירות שמכילות חומרי נפץ, בכמות כזו שתפער חור בקוטר של 7 מטרים בסירות האויב

בתכנון: מערך ספינות קמיקזה. אילוסטרציה (The Sun)

מערך הקמיקזה החדש - גרסת אירן: במסגרת היערכותו למלחמה נגד צבאות המערב, חיל הים האירני מקים בימים אלה צי ספינות התאבדות, כך חושף מהנדס אירני שנמלט מארצו לאחר שסירב להשלים את הפרויקט.

הצי כבר כולל כ-9,000 ספינות מנוע שמכילות חומרי נפץ בכמויות גדולות, שמיועדות להתנגש בעוצמה בספינות הלחימה של האויב ולפוצץ אותן, והוא צפוי לגדול ב-7,000 סירות נוספות. את הספינות ישיטו שהידים קיצוניים של הצבא האירני, מתוך מוכנות לבצע את המשימה במחיר אובדן חייהם, כך מדווח עיתון ה"סאן" הבריטי.

מי שחשף את המזימה החשאית הוא אחד המהנדסים שהיה מעורב בעיצוב אותן ספינות תחת פיקודו של נשא אירן מחמוד אחמדינג'אד. בראיון לעיתון, אמר אותו מקור כי הוא נמלט מהמדינה לאחר שסירב לשתף פעולה עם התכנית הצבאית.

כמות קטלנית של חומר נפץ על כל סירה

"הם ביקשו את שירותי כדי לעזור לבנות צי עצום של סירות התאבדות", סיפר. "זה מזעזע. כל סירה כוללת כמות עצומה של חומר נפץ שיכולה להביא לתוצאות קטלניות. לדבריו, אהבתו לאירן היא הסיבה לחשיפת המידע. "אף אחד באירן לא מעוניין במלחמה", טען.

הסירה, שאורכה שישה מטרים, מיועדות לנגוח בדופן ספינות האויב, כשעליהן כמות חומר נפץ שמסוגלת ליצור חור בקוטר של שבעה מטרים. עוד הוא מספר כי 30 אלף שייטי קמיקזה עוברים הכשרה כדי לנווט את הסירות באופן שיבטיח פגיעה משמעותית.

על פי המידע שאליו נחשף, ישנו תכנון לבנות 15 אלף סירות כאלו. מקור ההשראה לשיטת הלחימה הקטלנית הוא בצבא היפני שהשתמש במהלך מלחמת העולם השנייה בטייסים יפנים שהתאבדו עם מטוסיהם עמוסי הדלק לתוך ספינות אמריקניות על מנת לפגוע בהן.

בשנת 2000 התפוצצה ספינת נפץ כזו על ה-USS COLE, משחתת אמריקנית, מול חופי תימן. אוסאמה בן-לאדן עמד אז מאחורי הפעולה, שגבתה את חייהם של 17 מלחים אמריקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק