דיווח: "בכירים מאירן ביקרו בגדר המערכת בגבול ישראל"

בכיר אירני טוען כי שורה של גורמים ביטחוניים בכירים מאירן ערכו לפני שבועיים סיור לאורך גדר המערכת בגבול הצפון באבטחה של חיזבאללה, במהלכו תיצפתו על כוחות צה"ל - כך מדווח העיתון "אל-שרק אל-אווסט". עוד בדיווח: "נחשף ניסיון ישראלי להתנקש באחמדינג'אד"

מה האירנים מחפשים בגבול ישראל-לבנון? מספר בכירים אירניים ערכו לפני כשבועיים סיור לאורך גדר המערכת, במהלכו תיצפתו על פעילות כוחות צה"ל, כל זאת בליווי אבטחה של חיזבאללה - כך חושף היום לראשונה בכיר אירני בראיון לעיתון "א-שרק אל-אווסט", הרואה אור בלונדון.

הבכיר האירני סירב לומר אם מדובר בביקור שערכו בכירים בממשל או בכירים בכוחות הביטחון האירניים או משמרות המהפכה, אך ציין: "אנשי חיזבאללה איבטחו את הסיור לאורך הגבול".

לדברי אותו בכיר, הסיור כלל ביקור בשער פטמה, אותו כינה "מרחק השלכת אבן מישראל", וכן בכפר כילא בדרום לבנון ובבסיס הצבאי באל-חיאם. "האירנים תצפתו על החיילים הישראלים והבחינו גם ב'כלים הצבאיים הציוניים' מהמקום בו עמדו", אמר לעיתון. 

אותו הגורם טען עוד כי שלטונות אירן חשפו ניסיון של ישראל לחסל את נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, במהלך ביקורו לפני כחודשיים בלבנון. "המוסד גייס פעילים המתנגדים לממשלו של אחמדינג'אד, חלקם מלבנון, סוריה ועירק", טען המקור. "הנשיא האירני אובטח לא רק על ידי אנשי ביטחון אירניים וכוחות הביטחון הלבנוניים, כי אם גם על ידי בכירי אנשי מנגנוני הביטחון בארגון חיזבאללה", הוא ציין.

חיזבאללה ממשיך בהפרת החלטה 1701

אותו הבכיר אף ציין כי "פעילי חיזבאללה המתינו למבקרים האירנים בכל נקודות הביקורת של יוניפיל", והוסיף: "אנשי חיזבאללה לא נתנו לאף אחד להתערב. האזור כולו נשלט על ידם, הם השולטים בו".

מדובר בהוכחה נוספת, והפעם מפיהם של בכירים אירניים, כי פעילי חיזבאללה ממשיכים להפר את החלטה 1701 שהתקבלה בתום מלחמת לבנון השנייה, האוסרת על כל נוכחות של אנשי הארגון מדרום לנהר הליטאני.

בארבע השנים האחרונות התלוננה ישראל מספר פעמים במועצת הביטחון של האו"ם, בטענה כי חיזבאללה מפר בשיטתיות את ההחלטה, ממשיך להתחמש באזור הדרום, עורך אימונים חשאיים מתחת לאפם של חיילי יוניפי"ל וממשיך לתצפת על פעילות צה"ל לאורך הגדר.

במהלך ביקורו של נשיא אירן בלבנון, הודיע חיזבאללה כי יסייע באבטחת שיירת הנשיא במהלך ביקורו בדרום המדינה. אחמדינג'אד ביקר במספר מעוזים של הארגון באזור הדרום, אם כי זכה ללא מעט ביקורת על ביטולו של חלק נכבד מהלו"ז שתוכנן לו לביקור באזור.

זמן קצר לאחר הביקור דווח בעיתון "א-סיאסה" הרואה אור במפרץ, כי השינויים שחלו ביומו השני של ביקור אחמדינג'אד בלבנון נבעו מסיכול ניסיון חיסול שתוכנן נגד שיירתו בשעה שזו עשתה את דרכה לאזור הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק