חילופי אש בצפון רצועת עזה

חילופי אש בדרום: מחבלים פתחו הערב בירי פצצות מרגמה לעבר יישובי הדרום. כוח צה"ל שנמצא סמוך לקיבוץ בארי שמצפון מזרח לרצועה השיב בירי, ובמקום התנהלו חילופי אש בין הצדדים. באירוע לא היו נפגעים

פעילות צה"ל ברצועה. ארכיון (דו"צ)

חילופי אש בין מחבלים לכוח צה"ל סמוך לקיבוץ בארי: מחבלים פתחו הערב בירי פצצות מרגמה לעבר יישובי הדרום. בצה"ל השיבו באש ובתגובה,  שיגרו המחבלים טילים נגד טנקים לעבר הכוח הצבאי. איש לא נפגע באירוע.

 מדובר צה"ל אישרו כי התנהל אירוע בעקבות ירי פצצות מרגמה סמוך לקיבוץ שנמצא מצפון מזרח לרצועת עזה.

בנוסף לנפילת פצצות המרגמה, הופעלה מערכת כריזה במועצה האזורית חוף אשקלון. זמן קצר לאחר מכן נפלה רקטת קסאם בשטח פתוח, אולם היא לא גרמה לנפגעים וככל הנראה גם לא גרמה נזק.

לפני כשבוע: סוכל ניסיון פיגוע בצפון הרצועה

בשבוע שעבר כוח צה"ל סיכל ניסיון פיגוע בצפון רצועת עזה. החיילים וכלי טיס ירו לעבר שני חמושים שהתקרבו לגדר המערכת, סמוך לכפר עזה, והרגו אותם. לא היו נפגעים מבין כוחות צה"ל.

כלי טיס של חיל האוויר וכוח רגלי זיהו את החשודים שהתקרבו לגדר כשהם נושאים נשק. בפעולה משולבת הם נורו על ידי טנקים ומרגמות ונהרגו במקום. השניים זוהו כפעילי הג'יהאד האיסלאמי ועל גופם נמצאו מטען חבלה, מדי צה"ל ונשק קל.

מדובר צה"ל נמסר כי "ארגוני הטרור פועלים כל העת על-מנת לפגוע בחיילי צה"ל ובאזרחי מדינת ישראל. צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועה ולשימור השקט בה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק