הותר לפרסום: נעצרה החוליה שביצעה את הפיגוע בטנא עומרים

חודשיים אחרי מארב הירי אליו נקלעו בני הזוג שוקר בדרום הר חברון, השב"כ עצר את חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע. בפיגוע נפצעו קל שרון ונטע שוקר, שהייתה בחודש התשיעי להריונה

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי עצר את החוליה שביצעה את הפיגוע ביישוב עומרים שבדרום הר חברון בספטמבר האחרון. בפיגוע נפגעו באורח קל בני הזוג שרון ונטע שוקר, שהייתה בחודש התשיעי להריונה.

שלושת חברי החוליה נתפסו בכפר דהרייה כשברשותם שני רובים מסוג M-16, אקדח, משתיקי קול, טיל לאו ואמצעי ראיית לילה.

מי שעמד בראש החוליה הוא נביל חליל חרב, פעיל חמאס שגויס בירדן לפני שני עשורים ועבר אימונים בלבנון. חרב חזר ארצה לקראת שנת 2000.

הפיגוע הסתיים בלידה של בן בריא 

שרון ונטע שוקר היו אמורים לעבור דירה מבאר שבע לביתם החדש ביישוב טנא-עומרים שעה שנקלעו למארב של מחבלים בדרום הר חברון ונפצעו קל עד בינוני. נטע, שהייתה בחודש התשיעי להריונה, הובהלה לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם הוכנסה לניתוח חירום קיסרי וילדה במזל טוב בן בריא. היום, עם תפיסת המחבלים בנם של בני הזוג חגג חודשיים.

זמן קצר לאחר האירוע, סיפר האב הטרי שרון לצלמים בבית החולים על מה שעבר עליהם אמש. "לקח לי פחות מחצי שנייה להבין שירו בי. ראיתי מכונית שנעצרה מולנו ויריות שנורו לעברנו", שיחזר שרון בהתרגשות כשבידיו הרך הנולד. "שאלתי את אשתי אם היא נפגעה והיא ענתה שנפצעה ברגל. נרגעתי כשהבנתי שהעובר בסדר. הצלחתי לא להיכנס להיסטריה ולנסוע עד המחסום הקרוב ואז להזעיק את כוחות המשטרה".

שרון לא חיכה לאמבולנס שיגיע והחליט לנסוע בכוחות עצמו לבית החולים בבאר שבע כשאשתו הפצועה נמצאת לצידו. "ראיתי בדרך כוח סיור של מג"ב וביקשתי מהם שיסיעו אותנו. איתם זה היה יותר מהיר מכיוון שיש להם סירנה שפינתה את הכביש לחלוטין. הגענו לחדר המיון ב"סורוקה" ושם לקחו את אשתי שהייתה בשבוע ה-41 להיריון, לחדר הלידה. עכשיו אני בעיקר דואג לה, ומקווה שהיא תהיה בסדר", אמר שוקר.

הצוות הרפואי בבית החולים זירז את הלידה של נטע שהייתה בשלבי היריון מתקדמים והתפנה לטפל בפציעת הירי שלה. "גברת שוקר הגיעה אלינו בהכרה מלאה והחלטנו ליילד אותה בניתוח קיסרי. כמו שעיניכם רואות הצלחנו להביא לעולם את המתנה היפה ביותר", סיפר אחד הרופאים המטפלים ובירך את בני הזוג במזל טוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק