מתסמן: מחרתיים יוכרז המפכ"ל הבא

המירוץ למפכ"לות: השר לביטחון פנים ייפגש היום עם הניצבים המועמדים להיכנס לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל במאי 2011. על פי ההערכות הניצבים יוחנן דנינו ושחר איילון הם המועמדים הסופיים לתפקיד הנכסף. ההכרזה על המפכ"ל צפוייה להתקיים ביום חמיש הקרוב

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' צפוי לערוך היום סבב פגישות עם ניצבי המשטרה המועמדים לתפקיד המפכ"לות. על פי ההערכות, אהרונוביץ' יכריז על המפכ"ל הבא כבר ביום חמישי.

בכדי להחליט מי המתאים ביותר להחליף את המפכ"ל המכהן, דודי כהן, יקיים השר שיחה עם כל ניצב בה יבחן כיצד מתכנן המועמד להוביל את משטרת ישראל, ולאחר מכן יתייעץ עם בכירים במשטרה וניצבים בדימוס.

על פי ההערכות, מפקד מחוז תל אביב, שחר איילון ומפקד מחוז דרום, יוחנן דנינו הם המועמדים הסופיים של אהרונוביץ' לתפקיד, כך מתפרסם הבוקר בעיתון "הארץ".

הערכה: אהרונוביץ' כבר קיבל החלטה

ביום שישי פרסם לראשונה כתבנו משה נוסבאום, כי השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' החליט להקדים את מועד הכרזתו על המפכ"ל הבא של משטרת ישראל. בכך מנסה השר להביא לסיום את "מחול-השדים" בצמרת המשטרה, שפרץ בעקבות פרשת "בר-לב".

אהרונוביץ', כך נודע לחדשות 2, הודיע על ההקדמה ליועץ המשפטי לממשלה ותיאם עמו את הצעד.לפי ההערכות, השר כבר החליט מיהו המפכ"ל הנכנס. בנוסף, ביום ההכרזה על המפכ"ל, יכריז השר גם על ניצב שירות בתי הסוהר החדש.

ניצב בר-לב: לא אתמודד על המפכ"לות

ניצב אורי בר-לב הודיע ליועץ המשפטי לממשלה כי הוא מסיר את שמו מרשימת המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה - כך הודיע השבוע משרד המשפטים. בר-לב העביר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, עם עותק למפכ"ל המשטרה, ובו הודיע כי בכוונתו לצאת לחופשה. מחר הוא צפוי להתייצב במחלקה לחקירות שוטרים להשלמת חקירתו.

בר-לב החליט להשעות עצמו בעקבות החקירה המתנהלת נגדו בימים אלו בפרשת המתלוננות אורלי אינס, מ' ו-וש'. באמצעות עורכת דינו, יידע גם את השר לביטחון פנים כי בנסיבות אלה הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. "אין מניעה בקידום הליך מינוי המפכ"ל הבא, וזאת בהתאם לשיקול דעתו של השר", נמסר ממשרד המשפטים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

הערכה: ניצב בר-לב יוצא לחופשה כפויה או יושעה

נאום החשיפה של אורלי אינס

תשתית לכתב אישום נגד בר-לב

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"