גדודי חללי אל-אקצה מאיימים: בלי מו"מ - נשוב לפיגועים

לראשונה מזה 4 שנים – איום של "גדודי חללי אל-אקצה" לשוב לפיגועים נגד ישראל. אחד מבכירי הארגון מאיים כי אם השיחות לא יחודשו, ייפגעו מטרות ישראליות. "נענינו לבקשה להניח את הנשק – אך היום המצב שונה", הוא אומר

מאיימים בפיגועים. ארכיון (רויטרס)

לראשונה מזה זמן רב נשמעים איומים על ישראל - דווקא מהזרוע הצבאית של הפת"ח. אחד מבכירי "גדודי חללי אל-אקצה" מאיים הבוקר כי אם לא יחודש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים - ישוב ארגונו לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות.

לפני כמעט ארבע שנים הודיעה ישראל כי היא מעניקה חנינה למרבית פעילי הארגון, בעקבות הבנות שהגיעו עם יו"ר הרשות אבו מאזן - לפיהן תופסק הפעילות החמושה מצד הזרוע הצבאית של הפת"ח. מאז נרשם שיתוף פעולה ביטחוני מוצלח בין צה"ל לכוחותיו של אבו מאזן.

ואולם, הבוקר נשמעים קולות חריגים, כתוצאה מהקיפאון במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. "לא נשב בחיבוק ידיים נוכח הפשעים הישראליים נגד תושבינו וילדינו", אומר אבו עודאיי בראיון לאחת מסוכנויות הידיעות הפלסטיניות. "איננו מאמינים בכיבוש ובהבטחותיו. ישראל תמיד הכשילה את כל המאמצים לשים סוף לסבלו של העם הפלסטיני".

בינתיים מתרכזים בדיכוי החמאס

"כשהפסקנו את הפעולות החמושות נגד הכיבוש, זה נעשה כהיענות לדרישה של ההנהגה הפלסטינית בטענה כי יש לתת הזדמנות לתהליך המדיני", הוסיף אבו עודאיי. "אך היום נראה כי המצב הוא לא כפי שהיה בעבר. אם הכיבוש לא ייענה לדרישות עמנו, הרי שתגובתנו תהיה ברורה: נשוב לפעולות החמושות, משום שאנחנו משוכנעים שהכיבוש אינו מבין דבר, זולת שפת הכוח".

בינתיים, כך נראה, כוחותיו של אבו מאזן מתרכזים יותר בדיכוי כוחו של החמאס בגדה המערבית. בלילה נוסף של מעצרים ברחבי הגדה, נעצרו 10 פעילי הארגון, על ידי כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק