משתמטות? צה"ל אורב לכן בפייסבוק

צה"ל כבר לא מוכן ש"יסבנו" אותו והוא יוצא לשטח כדי לאתר את הנערות שמתחמקות מגיוס ומצהירות באופן כוזב שהן דתיות. משרדי חקירה ששכר צה"ל מאתרים את הפרופיל של הנערות בפייסבוק ומגלים שם דברים מאוד מעניינים: תמונות בבגדי ים, הזמנות למסיבות במהלך השבת וממצאים רבים שמעידים כי המרחק שלהם מהדת רב

צה"ל אורב בפייסבוק (חדשות 2)

הצלחתן להתחמק משירות צבאי ומיד עדכנתם בפייסבוק? היזהרו כי צה"ל אורב לכן ברשת. קצין בכיר במערך הגיוס חושף כי צה"ל איתר ברשת החברתית נערות שמסרו הצהרות כוזבות לצורך פטור מגיוס, כך מפרסם היום העיתון "מעריב".

"צה"ל משתמש בשירותיהם של שמונה משרדי בילוש פרטיים כדי לבדוק בנות שקיבלו פטור מטעמי דת", אמר תא"ל אמיר רוגובסקי, ראש חטיבת התכנון בצה"ל, בדיון משותף לוועדת החוץ והביטחון וועדת חוקה ומשפט. "הבדיקות מעלות כי אלפי בנות משקרות ומקבלות פטור על סמך הצהרות כוזבות", הוא הוסיף.

צה"ל לא מסתפק בזאת, שיטה נוספת היא בדיקת הפרופיל של אותן נערות. "מסתבר כי 'דתיות' רבות מפרסמות בפרופיל שלהן תמונות חושפניות. חלקן אף הצטלמו בבגד ים או החזיקו תפריט אוכל שכלל פירות ים", סיפר הקצין. "נערות אחרות קיבלו ללא הרף הזמנות מיח"צנים למסיבות שמתקיימות בימי שישי או נוהגות להשתמש ברשת החברתית בשבת", הוא הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק