הותר לפרסום: רקטה עם חומר זרחני נחתה בדרום

אחרי הירי במהלך הלילה - מחודש שיגור פצצות המרגמה גם בשעות הצהריים: 8 פצצות נחתו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות חוף אשקלון ואשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אחת מהפצצות נשאה חומר זרחני. בתגובה תקפו מטוסי חיל האוויר שלושה יעדי טרור ברצועת עזה

מאז שעות הבוקר נחתו שמונה רקטות קסאם באזור מערב הנגב, כאשר עתה הותר לפרסום כי אחת מהרקטות נשאה עימה חומר זרחני. יש להדגיש כי מאז מבצע עופרת יצוקה, מנסה חמאס להגביר את מאמציו להשתמש בחומריים אלה ברקטות אותן הוא משגר, וזו הפעם השלישית בתקופה האחרונה שרקטה עם חומר זרחני משוגרת לעבר ישראל.

בתגובה לירי הרקטות תקפו מטוסי חיל האוויר שתי מטרות: אחת במחנה הפליטים דיר אל-בלח, והשנייה בחאן יונס. בצה"ל הגדירו את המטרות "יעדי טרור", ודיווחו כי המטוסים זיהו פגיעות מדויקות במטרות

בצה"ל ממשיכים להדגיש גם היום כי התגברות ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל היא "רגעית" ואינה קשורה לשני החיסולים ברצועה בשבועיים האחרונים - אך מעזה נמשכות הרקטות. לאחר שהלילה והבוקר נורו שלוש רקטות לעבר יישובי הדרום, ובהן גם רקטת גראד אחת, נורו בשעות הצהריים שבע פצצות מרגמה נוספות לעבר ישראל - כולן התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק.

"השלום עדיין לא הגיע"

מוקדם יותר היום נורו שלוש רקטות לעבר יישובי הדרום - שתיים מהן מסוג קסאם והשלישית רקטת גאד, שהתפוצצה בנגב המערבי. רק במזל לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש רקטה נוספת שנורתה מהרצועה בשעות הבוקר המוקדמות - התפוצצה ככל הנראה בצדה הפלסטיני של גדר המערכת.

"ירי הקסאם הבוקר מזכיר לכולנו שהשלום עדיין לא הגיע לאזורנו", אמר בתגובה ראש המועצה האזורית מרחבים אבנר מורי. "על ממשלת ישראל לדאוג להגנת התושבים באופן מיידי", הוסיף מורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק