הרמטכ"ל: לחדד נהלים, חשש מפני חטיפת חיילים

מידע מודיעיני שעלה בחקירתם של פעילי טרור מצביע על כוונה ממשית לחטוף חיילים או אזרחים, להרוג אותם ולנהל מו"מ על גופותיהם. בעקבות ההתרעות, הנחה הרמטכ"ל את מפקדי צה"ל לחדד הנהלים מפני חטיפה - לרבות חיילים המשרתים או גרים באיו"ש

טרמפיאדה. חשש לחטיפת חיילים (חדשות 2)

חשש ודאי מפני חטיפת חיילים: הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי הורה בימים האחרונים לחדד את נהלי הביטחון האישי ונהגלי התנועה בקרב חיילי צה"ל, בעקבות ריבוי הידיעות והסימנים המעידים על כוונת גורמי טרור לחטוף חיילים - כך נמסר היום מדובר צה"ל. עיקר הדגשים בנושא זה ניתנו לחיילים המרשתים או גרים באזור יהודה ושומרון.

המידע על הכוונה לחטוף חיילים עלה בחקירתן של חוליות טרור שנחשפו לאחרונה. גורמים שהיו מעורבים בפעילות טרור הודו בחקירתם כי ניסו לחטוף חיילים או אזרחים, להורגם ולנהל משא ומתן על הגופות ואף הוחל בביצוע הכנות אופרטיביות להוצאת פיגועים במתווה זה.

חטיבת המבצעים הנחתה את מפקדי צה"ל לחדד את הנהלים הקשורים בביטחון האישי - בראשם האיסור המוחלט על נסיעה בטרמפים. עוד הונחו המפקדים לוודא שהחיילים מכירים ומיישמים אותם, ובמקביל ניתנה הנחיה לשים דגש על אבטחת מקומות ריכוז של חיילים, כגון חניונים וטרמפיאדות.

לשמור על עירנות, לשאת את הנשק בחזית הגוף

נהלים יחודדו גם לחיילים שיוצאים לחופשות סוף שבוע, כשההוראות המרכזיות הן: שמירה על עירנות בעת עמידה בתחנות הסעה, חובת נשיאת נשק אישי בחזית הגוף למניעת גניבתו, שימוש בנשק ע"פ הוראות הפתיחה באש הרלוונטיות, חובת התערבות בעל אירוע טרור וביצוע סיורים יזומים של מפקדים בתחנות הסעה לאכיפת האיסור על נסיעה בטרמפים.

לחיילים המשרתים בשומרון הנחה הרמטכ"ל לספק הסעות ייעודיות שוטפות המאפשרות להגיע למחנות מבלי לתפוס טרמפים. עוד הונחו החיילים לדווח מיידית על כל חשד לניסיון חטיפה למפקדיהם ולתחנת המשטרה הקרובה למקום האירוע. בנוסף נקבעי כי יש לקדד את מספרי הטלפון של חמ"לי היחידות כך שבלחיצת כפתור אחת במכשיר הסלולרי של החיילים, ניתן יהיה להתקשר לחמ"לי היחידות השונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק