"ציון הגיוס" של צה"ל: הכי הרבה מתגייסים במודיעין-מכבים-רעות

אגף כוח האדם מפרסם הערב נתונים רשמיים על היישובים בהם עולים הכי הרבה בני 18 על מדים. מודיעין-מכבים-רעות מובילה את הרשימה, בעוד שת"א ממוקמת רק במקום ה-53 ברשימה. ברהט כמעט מחצית מהגברים מתגייסים לשירות המדינה

מהיכן מגיעים רוב חיילי צה"ל? ארכיון (חדשות 2)

מאיזה יישוב ישראל מתגייסים הכי הרבה לצה"ל? מנתונים רשמיים שמפרסם הערב צה"ל עולה, כי 74.8% מכלל הצעירים בישראל עולים על מדים, כשמודיעין-מכבים-רעות היא המובילה בטבלת שיעורי הגיוס עם 64.7% מכלל הצעירים בה. עם זאת, עולה הערב תחזית שחורה בצה"ל, לפיה בתוך עשור בלבד 60% מבני ה-18 בישראל לא יתגייסו לצה"ל.

הוד השרון, נס ציונה ויבנה - כל אחת עם 57.1% מהצעירים שמתגייסים, נמצאות יחד בצמרת הדירוג - מיד אחרי מודיעין-מכבים-רעות. תל אביב ממוקמת רק במקום ה-53 בטבלה, מתוך 67 יישובים המדורגים; ברהט מתגייסים 46.7% מהגברים לשירות צבאי.

"מגמות משמעותיות בקרב חרדים"

"קיומות מגמות משמעותיות וחיוביות בקרב חרדים באשר לגיוס, וניתן לפעול על מנת לגייס יותר אנשים תוך כדי מאמץ חברתי ולאומי", אמר הערב ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר, בתידרוך לכתבים.

האלוף הוסיף עוד כי נמשכת המוטיבציה לשירות קרבי בגיוס הקרוב: 74.2% בין המתגייסים בעלי הפרופיל הקרבי הביעו רצון לשרת כלוחמים בצה"ל וזהו גידול של אחוז אחד לעומת שנה שעברה, ושישה אחוזים לעומת נוב' 2008.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק