10,000 שקל פרס למסייעים בלכידת חושפי פרטי החיילים

האם צה"ל עומד מאחורי הסרת האתר שחשף את פרטיהם של 200 חיילים וקצינים שהשתתפו במבצע "עופרת יצוקה"? האתר ובו פרטי החיילים הוסר מהרשת בטענה שיש בו מידע מסית. תנועת "ישראל שלי" מציעה פרס כספי למי שיסייע בלכידת מקים האתר

"ציד ראשים" גרסת 2010: תנועה ישראלית מציעה פרס לאדם שיחשוף את דמותו של יוזם האתר שבו נחשפו פרטיהם של 200 חיילים וקצינים שהשתתפו במצבע עופרת יצוקה.

תנועת "ישראל שלי" - המגדירה עצמה כתנועה לאומית-פטריוטית - הכירזה על יוזמת נגד משלה. בהודעה שתוכנה פורסם באתר גלובס נכתב: "התנועה הציעה פרס של 10,000 שקל, למי שימסור מידע שיביא לתפיסת האחראים לאתר שקורא לחיילי צה"ל פושעי מלחמה ומפרסם את פרטיהם". הפרס לחושף ימומן על ידי 11,400 חברי התנועה.

במקביל, ננקטו צעדים נגד האתר ותוכנו הוסר מהרשת בטענה כי הוא מפיץ מידע עוין שגורם להתססה. בהודעה ישנה הזמנה ליוצר האתר לפנות לחברה שמספקת את שירותי האינטרנט לאתר.

בתגובה לפרסום הבוקר נמסר מדובר צה"ל כי "צה"ל מצר על חשיפת פרטיהם האישיים של מאות קציני וחיילי צה"ל, תחת הכותרת 'פושעי מלחמה' ללא כל ביסוס, תוך הכפשת שמם לשווא". גורמים צבאיים ציינו כי הם פועלים בכל האמצעים שברשותם כדי לאתר את מי שעומד מאחורי האתר ובניסיון למנוע חשיפה דומה בעתיד. למרות הדברים, עדיין לא ברור האם צה"ל עומד מאחורי היוזמה להסיר את האתר.

 מבוכה בצה"ל: רשימת הלוחמים בעופרת יצוקה נחשפת

רשימה ובה פרטים על 200 לוחמים וחיילים שהשתתפו במבצע עופרת יצוקה פורסמה ברשת בניסיון לחשוף את מי שלדברי המפרסמים נחשבים "פושעי מלחמה". ברשימה, שכוללת גם תמונות של חלק מהחיילים, ניתן למצוא את את מספרו האישי וכתובתו של כל חייל, כפי שפורסם לראשונה באתר "העין השביעית".

"חשיפת האנשים הבאים היא מעשה נקם ועלבון" כתבו יוצרי האתר. "מדובר בפושעים שפעלו מטעם מדינת ישראל בחודשים דצמבר-ינואר 2008 - 2009 ותקפו את אנשי עזה הנצורה".

עוד נטען כי ברשימה מופיעים אנשים ש"נושאים באחריות אישית לפשעי המלחמה ואף עודדו אנשים אחרים לעשות את אותו הדבר". ברשימה כלולים מפקדים בדרג נמוך ועד מפקדי בדרגים הגבוהים ביותר של צה"ל, כגון ראש אמ"ן היוצא האלוף עמוס ידלין, מפקד חיל הים אליעזר מרום צ'ייני, אליעזר שקדי - לשעבר מפקד חיל האוויר, שהשתתף בתכנון המבצע, ודובר צה"ל תא"ל אבי בניהו.

מטרת הפרסום לטענת העומדים מאחורי האתר היא לחשוף את אותם אנשים שהם מכנים "פושעים". לדבריהם, המידע נמסר בהתנדבות ובאופו אנונימי על ידי חייל המשרת בצה"ל והם מקווים שהוא יעודד אנשים נוספים לחשוף מידע כזה על חיילים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק