מבוכה בצה"ל: רשימת הלוחמים בעופרת יצוקה נחשפת

שנתיים אחרי מבצע עופרת יצוקה בעזה - יש מי שמבקשים לסגור חשבון עם צה"ל באינטרנט: רשימה ובה פרטים אישיים של 200 חיילים ולוחמים שהשתתפו במבצע נחשפה באינטרנט, שכוללת את מספריהם האישיים ואת תמונותיהם. עדיין לא ברור מי עומד מאחורי היוזמה, אך מטרתו היא לעודד חשיפת מידע נוסף על מי שהוא מגדיר "פושעי מלחמה"

רשימה ובה פרטים על 200 לוחמים וחיילים שהשתתפו במבצע עופרת יצוקה פורסמה ברשת בניסיון לחשוף את מי שלדברי המפרסמים נחשבים "פושעי מלחמה". ברשימה, שכוללת גם תמונות של חלק מהחיילים, ניתן למצוא את את מספרו האישי וכתובתו של כל חייל, כפי שפורסם לראשונה באתר "העין השביעית".

"חשיפת האנשים הבאים היא מעשה נקם ועלבון" כתבו יוצרי האתר. "מדובר בפושעים שפעלו מטעם מדינת ישראל בחודשים דצמבר-ינואר 2008 - 2009 ותקפו את אנשי עזה הנצורה".

עוד נטען כי ברשימה מופיעים אנשים ש"נושאים באחריות אישית לפשעי המלחמה ואף עודדו אנשים אחרים לעשות את אותו הדבר". ברשימה כלולים מפקדים בדרג נמוך ועד מפקדי בדרגים הגבוהים ביותר של צה"ל, כגון ראש אמ"ן היוצא האלוף עמוס ידלין, מפקד חיל הים אליעזר מרום צ'ייני, אליעזר שקדי - לשעבר מפקד חיל האוויר, שהשתתף בתכנון המבצע, ודובר צה"ל תא"ל אבי בניהו.

מטרת הפרסום לטענת העומדים מאחורי האתר היא לחשוף את אותם אנשים שהם מכנים "פושעים". לדבריהם, המידע נמסר בהתנדבות ובאופו אנונימי על ידי חייל המשרת בצה"ל והם מקווים שהוא יעודד אנשים נוספים לחשוף מידע כזה על חיילים נוספים.

בתגובה לפרסום נמסר מדובר צה"ל כי "צה"ל מצר על חשיפת פרטיהם האישיים של מאות קציני וחיילי צה"ל, תחת הכותרת 'פושעי מלחמה' ללא כל ביסוס, תוך הכפשת שמם לשווא". גורמים צבאיים ציינו כי הם פועלים בכל האמצעים שברשותם כדי לאתר את מי שעומד מאחורי האתר ובניסיון למנוע חשיפה דומה בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק