רמטכ"ל ארה"ב: כל האופציות פתוחות מול אירן

רמטכ"ל צבא ארה"ב מייק מאלן נפגש הערב עם מקבילו אשכנזי ודן עמו בסוגיות ביטחוניות. לפני הפגישה הביע מאלן שביעות רצון מהשפעת הסנקציות על משטרו של אחמדינג'אד, אך ציין כי למרות זאת - כל האופציות הצבאיות מול אירן עדיין נמצאות על השולחן

הולכים בדרכים דיפלומטיות, אך לא שוללים אופציה צבאית - זו העמדה שעולה מדבריו של ראש המטות המשולבים של ארצות הברית האדמירל מייק מאלן, שנפגש הערב עם הרמטכ"ל גבי אשכנזי. השניים נפגשו בארצות הברית לפגישת סיכום לקראת סיום תפקידו של אשכנזי בצה"ל.

לפני הפגישה הארוכה בין שני המנהיגים, השניים ענו לשאלות עיתונאים ופרטו את עמדותיהם בנושא אירן. לדברי האדמירל מאלן, "הסנקציות שננקטו עד כה מול משטרו של אחמדינג'אד הן מכאיבות ונראה שהן פועלות מהר משהעריכו תחילה". למרות זאת, מאלן הדגיש כי כל האפשרויות הצבאיות מול אירן עדיין נמצאות על שולחן.

אשכנזי הביע הסכמה עם דבריו של מאלן ואמר שהוא מסכים לעמדה האמריקנית. כשנשאל באיזו מידה תועיל תוספת של 20 מטוסי חמקן מסוג F35 כחלק מהעסקה עבור הארכת הקפאת הבנייה בשטחים ב-90 יום, ענה אשכנזי שהעסקה הראשונה כבר אושרה, והוסיף כי צה"ל ישמח לקבל עוד טייסת מטוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק