דיווח: "מעורב בחטיפת שליט חוסל בעזה"

מדיניות החיסולים שבה לעזה? הפלסטינים מדווחים על הרוג ופצוע קשה בהפגזה של מטוסי חיל האוויר ברחוב מרכזי בעזה. לדברי גורמי תקשורת פלסטינים, ההרוג הוא איסלאם יאסין - פעיל בארגון צבא האיסלאם שהיה מעורב בחטיפת גלעד שליט

חיסול ממוקד בלב עזה: הפלסטינים מדווחים על שני הרוג ופצוע בהפצצה של חיל האוויר הישראלי במרכז עזה. על פי הדיווחים, ההרוג הוא איסלאם יאסין, פעיל בארגון צבא האיסלם - אותו ארגון שעומד מאחורי חטיפת החייל גלעד שליט.

בנוסף דווח כי הבכיר שחוסל תכנן שורת פיגועים נגד ישראלים בסיני, ובהם פיגועי חטיפה של ישראלים. ההרוג השני בפעולת חיל האוויר הוא סייען של הארגון.

עדי ראייה פלסטינים דיווחו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" על "מטוסים של חיל האוויר שיירטו מכונית שנסעה ברחוב אל ואהדה שבמרכז עזה". לדבריהם, כתוצאה מהפגיעה המכונית נחצתה לשניים ופערה חור בקוטר של 10 מטרים בקרקע.

לפני שבועיים: סיכול נוסף נגד ארגון "צבא בהיסלאם"

מדובר בחיסול השני שמתבצע בשבועיים האחרונים. ב-3 בנובמבר ישראל אישרה כי שירות הביטחון הכללי הוא האחראי לחיסולו של הבכיר ב"צבא האיסלאם" שנהרג בפיצוץ רכבו. המחבל, מוחמד ג'מאל א-נימנים, היה מעורב בניסיונות להוציא בעת האחרונה פיגועים נגד יעדים ישראלים ואמריקנים בסיני - כך מסרו גורמים ביטחוניים בישראל לחדשות 2. 

הפיצוץ נשמע הבוקר סמוך לשעה 11:30 הבוקר במערב העיר עזה, כאשר מכונית פיאט לבנה התפוצצה לרסיסים. במקום נמצא הרוג אחד - פעיל בכיר ב"צבא האיסלאם", ארגון המסונף לאל-קאעידה - ועוד אישה פצועה. התמונות ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית מבהירות כי לא היה לנהג כל סיכוי לצאת בחיים מעוצמת הפיצוץ.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי ההרוג הוא מוחמד ג'מאל א-נימנים, בן 27, ממחנה הפליטים שאטי ברצועה. ככל הנראה הוא מקורבו של מונתז דורמוש, מנהיג ארגון "צבא האיסלאם" ברצועת עזה, המזוהה עם הג'יהאד העולמי. בחמאס מיהרו להאשים את ישראל בכך שמילכדה את הרכב שהועבר מישראל לשטחי הרצועה.

עוד בנושא:

השב"כ מאשר: אנחנו ביצענו את החיסול בעזה

"קלף המיקוח על שליט נעצר שוב"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק