ישראל תיסוג מתחומי הכפר רג'ר

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני החליטו היום כי צה"ל ייסוג מהכפר רג'ר, שנמצא על משולש הגבולות לבנון-ישראל-סוריה. תושבי הכפר זועמים וטוענים כי המדינה מתעלמת מהם: "אנחנו חיים בעשור שני של אי ודאות"

הכפר רג'ר. ארכיון (רויטרס)

הקבינט המדיני ביטחוני החליט היום לקבל את הצעת משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה, לפיה יעזוב צה"ל את חלקו הצפוני של הכפר רג'ר, על גבון לבנון. תושביו, לפי ההצעה שהתקבלה, ימשיכו לקבל שירותים אזרחיים מישראל.

בכפר הסורי-לבנוני זועמים על מה שהם מכנים "ההתעלמות" מהם. דובר מועצת הכפר, נג'יב חאטיב, אמר לערוץ 7 לפני מספר ימים כי "אנחנו ניזונים מהתקשורת. אנחנו חיים בעשור שני של אי ודאות ופעם בחודש מדברים על הגורל שלנו. מדינת ישראל מתעללת בתושבים".

ועדה מיוחדת תוקם כדי לבחון את האופן בו יבוצע המהלך. חאטיב הזכיר בדבריו כי הכפר נכבש מידי סוריה , בהיותו חלק בלתי נפרד מרמת הגולן. "זה כפר סורי לשעבר. מעולם הוא לא היה לבנוני. אי אפשר להחזיר אותנו להיות פליטים בלבנון בלי עוד כ-12 אלף דונמים ששייכים לכפר. היום רוצים להחזיר חלק ללבנון ולהשאיר אותנו פליטים".

הכפר סופח לישראל ב-1981, במסגרת "חוק הגולן". תושביו, ברובם בני העדה העלווית - זרם בתוך האיסלאם השיעי, הסכימו לקבל את האזרחות הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק